w
googluj

Day by Day 1.3.0


ico
Day by Day to pewnie jedna z ładniejszych aplikacji mobilnych przeznaczonych do budowania nawyków, tytułową zresztą i powszechnie wykorzystywaną, metodą dzień-po-dniu. Piękna implementacja Material Design to jednak niejedyna zaleta tego, w istocie, super-prostego narzędzia skierowanego do każdego, kto chce coś w swoim życiu zmienić czy poprawić na lepsze, a posiada urządzenie z Androidem. Co jest tą kolejną zaletą (nie licząc prostoty)? Przyzwyczailiśmy się do horyzontalnej osi czasu, jeśli chodzi o tego typu programy. Tu jest właśnie inaczej: wertykalnie, czyli pionowo. Nawyki nie zostały umiejscowione na jednym i tym samym, przewijanym ekranie, lecz na oddzielnych. (Niemniej przemieścimy się do nich błyskawicznie gestami w lewo/prawo). Ekran danego nawyku ukaże nam dużymi cyframi aktualne pasmo dni-sukcesów oraz rekordową passę. Dany dzień, opcjonalnie, opiszemy sobie w kilku słowach i oznaczymy go jedną z 5 ikon (komentarz, gwiazdka, ostrzeżenie, serce, flaga). Czyli prosto, ale i kreatywnie.

Konfiguracja nowego nawyku:
• nazwa - może być dowolna,
• cel - domyślnie jest wyłączony, zaś po włączeniu ustalimy liczbę dni,
• aktywne dni - czyli w które konkretnie dni tygodnia mamy zamiar pracować nad tym nawykiem; może to być np. każdy dzień z wyjątkiem niedziel czy też poniedziałki, środy i czwartki,
• kolor - do wyboru jest ich 16,
• ikona - tych zaś do wyboru jest 28.

Po przejściu do ustawień globalnych znajdziemy funkcję dziennych powiadomień, opcję zachowania (oraz przywrócenia) kopii zapasowej nawyków w formie pliku ZIP w pamięci urządzenia bądź w chmurze. Wpłyniemy także na względną wielkość pól (są 3 warianty), które dotykamy, a tym samym oznaczając dzień jako sukces, oprócz tego otrzymamy możliwość wyboru formatu wykorzystywanej w aplikacji daty (6 rodzajów). Po otworzeniu szuflady nawigacyjnej zobaczymy listę skrótów do wszystkich skonfigurowanych przez nas nawyków; dostępna jest opcja zmiany kolejności ich wyświetlania. Niestety, w wersji bezpłatnej pozwala nam się na prowadzenie co najwyżej 2 nawyków na raz. To bardzo mało, tego typu limit jest rzadko spotykany.

Sumując: Day by Day jest programem przykuwającym oko, z innowacyjnym, bo pionowym, sposobem prowadzenia łańcucha sukcesów. Korzystanie z niego do 1-2 nawyków możemy być dobrym posunięciem, bo aplikacja działa, jak trzeba, choć też pozostawia po sobie pewien niedosyt.

Ograniczenia!
7,20 zł kosztuje odblokowanie możliwości m.in. budowania więcej niż 2 nawyków jednocześnie

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Day by DayDay by Day dla Android
2018-06-24

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Day by Day