w
googluj

Relaxio 1.5.0


ico
Relaxio jest to aplikacja mobilna przeznaczona dla systemu Android, która udostępnia 12 wysokiej jakości dźwięków: deszczu, burzy (z kropiącym deszczem w tle), silnego wiatru (wichury?), życia leśnego (śpiewów radosnych i euforycznych ptaszków), rwącego potoku, liści tańczących/rzucanych na wietrze, rozpalonego ogniska, fal oceanu, pędzącego pociągu, owadów nocnych (nieśmiertelnych świerszczy), kawiarni (czy może jadalni w szczytowej porze, bo często słychać sztućce) oraz elektronicznego szumu (niczym z epoki telewizji analogowej).

Zaraz po uruchomieniu programu zobaczymy ikony reprezentujące poszczególne odgłosy, zaś zwykłymi tapnięciami włączymy preferowane "kanały". Może być tylko jeden, może być ich kilka, a mogą być nawet wszystkie na raz. Po włączeniu danego dźwięku otrzymamy także możliwość regulacji poziomu jego głośności przy użyciu suwaka. Co najlepsze, nie tylko w parę sekund utworzymy mieszankę np. deszczu padającego przy akompaniamencie świerszczy, ale również taki miks zapiszemy, aby móc go sobie błyskawicznie odtworzyć w dowolnej chwili później.

W trakcie odtwarzania choćby jednej ścieżki mamy również dostęp do opcji wstrzymania dźwięku. To stosunkowo rzadko spotykana funkcja w tego typu programach. Podkreślmy, że wstrzymanie oznacza tu prawdziwe wstrzymanie, a nie zatrzymanie odtwarzania. (Łatwo to sprawdzić na przykładzie kawiarni, która ma charakterystyczny początek). Zwykle, po kilku przesłuchaniach, można się już jakoś przyzwyczaić do początków niektórych ścieżek i ich fabuły ("oho, zaraz będzie grzmiało"), ale wstrzymywanie skutecznie ten problem nieco od nas oddali. (Oczywiście, po kompletnym wyjściu z aplikacji wszystko odtwarzane będzie znowu od początku). Druga ważna sprawa: jednocześnie do naszej dyspozycji mamy wyłącznik czasowy. Możliwe opcje: 1, 3, 5, 10, 15, 20, 30, 40 minut, 1, 2, 4, 8 godzin. Tego typu programy używamy m.in. po to, aby łatwiej i szybciej zasnąć, więc plus za obecność wyłącznika jest więcej, niż oczywisty.

Podsumowanie tego wszystkiego nie może być więc inne: Relaxio to kolejna świetna propozycja, jaką mamy dla wielbicieli naturalnych dźwięków. A jeżeli jeszcze ich na sobie nie próbowaliście lub uznajecie tego typu "muzykę" za coś zbyt dziwnego czy dziwacznego, no to macie doskonałą okazję, aby poznać/doświadczyć wszelkich walorów: obsługa jest ekstremalnie prosta, jakość dźwięków jest wspaniała (słuchawki rekomendowane!), a funkcja tworzenia miksów - cóż, można mieć ich wiele, a późniejsze przełączanie się pomiędzy nimi to kwestia jednego tapnięcia z poziomu dedykowanego ekranu. Słowem: Relaxio to idealny odtwarzacz muzyki (tak, już bez cudzysłowów) służącej do tego, aby się uspokoić i skoncentrować na tym uspokojeniu.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam to koszt 4,99 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
RelaxioRelaxio dla Android
2018-10-31

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Relaxio