w
googluj

7 Minute Workout 1.3.1


ico
7 Minute Workout jest minimalistyczną - naprawdę najprostszą, jaka tylko może być - aplikacją mobilną przeznaczoną do słynnego już treningu 7-minutowego. Wydano ją dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Tytułowy 7-minutowy trening wypromowany został publikacją w witrynie internetowej znanego amerykańskiego dziennika "The New York Times". Polega na wykonywaniu 12 ćwiczeń po 30 sekund każde (a pomiędzy nimi 10 sekund odpoczynku). Co niezwykle istotne, nie jest wymagany żaden sprzęt, nie licząc tylko krzesła i ściany. Jak łatwo się domyślić, jest to trening wręcz idealny do przeprowadzenia w domu - idealny również dla tych, którzy mają mało czasu albo (jak to się mówi) nie mają go wcale, choć na całość będzie trzeba poświęcić kilkanaście minut (nie zapominajmy: rozgrzewka oraz wyciszenie).

Jak działa aplikacja? Po pierwszym uruchomieniu zapyta nas o preferowaną usługę zamiany tekstu na mowę (ang. "text-to-speech", TTS). Dostępne opcje (lub też ich brak) uzależnione są od tego, jakie syntezatory mowy typu Pico TTS posiadamy w swoim systemie. Wybrany głos będzie nas potem prowadził i mówił (po angielsku), kiedy pora na kolejne ćwiczenie, kiedy przerwa itd. Program odgrywać więc będzie rolę prościutkiego trenera głosowego. Każde ćwiczenie okraszono jednocześnie prostą grafiką, aby nie było wątpliwości, co mamy teraz robić. Pajacyki, przysiad w oparciu o ścianę, pompki, wchodzenie i schodzenie z krzesła, przysiady - to niektóre z ćwiczeń składających się na całość. Trening można wstrzymać. Po przejściu do ustawień globalnych wpłyniemy na liczbę powtórzeń, czas pojedynczego ćwiczenia oraz przerwy.

Największa zaleta tego programu może być jego największą wadą. Jeśli żądacie statystyk, grywalizacji itp. rzeczy, to tu ich nie znajdziecie. Jeśli jednak macie już dość wielkich programów wymagających zakładania konta, dodawanych filozofii ("Z nami na pewno schudniesz!"), przebijania się przez kolejne ekrany itp. nowinki, a chcecie zwykłe, najzwyklejsze narzędzie, i to w klasycznym już motywie Holo, które daje samo sedno - no to lepiej nie trafiliście. (Pamiętajcie tylko o początkowej, kilkuminutowej rozgrzewce oraz końcowym, ok. 2-minutowym wyciszeniu!).

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
7 Minute Workout7 Minute Workout dla Android
2016-08-28

Ilość pobrań: 16 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
7 Minute Workout