w
googluj

Homestyler 3.9.8


ico
Homestyler to aplikacja mobilna autorstwa słynnego Autodesk, dzięki której dokonamy wizualizacji naszych pomysłów w aspekcie projektowania wnętrz. Program przeznaczony jest do wirtualnego urządzenia mieszkania, co może być pierwszym krokiem w kierunku urzeczywistnienia wyglądu naszego domu marzeń. Aplikacja dostępna jest na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android, ale oprócz tego istnieje wersja dla iOS oraz internetowa na Homestyler.com, z której te mobilne się wywodzą.

Działanie programu jest proste: pozwala nam na wstawianie w pomieszczeniach wysokiej jakości modeli 3D różnych realnych obiektów (które można też kupić - dostępny jest katalog produktów), takich jak meble, szafki, komody, krzesła, stoliki, lustra, obrazy, pralki, komputery itd. Obsługa jest łatwa, wykorzystywane są do tego celu intuicyjne gesty. Poszczególne obiekty będziemy najpierw wybierać wedle kategorii (np. jadalnia, kuchnia, biuro), ale skorzystać można także z wyszukiwarki (szukać trzeba po angielsku). Pomalowanie ścian sprowadza się do wybrania koloru oraz tapnięcia w ścianę na zdjęciu. W rezultacie tych zabiegów, szybko się dowiemy, jak pomieszczenie może wyglądać w przyszłości. Program zawiera również mnóstwo projektów wnętrz od innych użytkowników, które posłużyć nam mogą za niemałą inspirację. Wystarczy zresztą już teraz przejść do witryny internetowej, aby móc rzucić na nie okiem.

Aby korzystać z programu musimy być online. Funkcjonalność bez połączenia z internetem zostaje znacząco ograniczona. Prawdę powiedziawszy, praktycznie nic się nie da zrobić - co rusz pojawia się komunikat o tym, aby sprawdzić połączenie i spróbować jeszcze raz. Ale dla równowagi wskażmy wielką zaletą - uściślając, że to całe projektowanie odbywać się może na podstawie... zdjęcia naszego pokoju! Należy tylko pamiętać, aby w trakcie robienia zdjęcia ująć rogi pomieszczenia. (Opcjonalne jest wczytanie zdjęcia z pamięci urządzenia). Jeżeli w pomieszczeniu, które chcielibyśmy udekorować, znajdują się już jakieś przedmioty (szafa, łóżko), to nie będzie ich można usunąć z widoku. Alternatywny sposób korzystania z Homestylera polegać może na wykorzystaniu przykładowych pustych pomieszczeń udostępnianych przez twórców aplikacji - choć wiadomo, że to już nie będzie to samo, co potencjalna praca na "żywym" materiale, choćby tym jednym pokoiku przeznaczonym właśnie do remontu.

Program jest jednocześnie serwisem społecznościowym dla entuzjastów projektowania wnętrz. Wspomnieliśmy o tym, że użytkownicy mogą dzielić się swoimi projektami. Do tego dochodzą standardowe funkcje: komentowania projektów i dodawania ich do ulubionych itd. Aby korzystać z takiego rozszerzonego działania aplikacji, trzeba się zarejestrować za pośrednictwem adresu e-mail albo poprzez wykorzystanie danych z Google+ lub Facebooka.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.homestyler.com

Ograniczenia!
Pełna funkcjonalność programu wymaga połączenia z internetem. Założenie konta poprzez adres e-mail, Google+ albo Facebooka jest opcjonalne, ale umożliwi m.in. synchronizację projektów między urządzeniami.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
HomestylerHomestyler dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 475 | W tym miesiącu: 32 | W poprzednim miesiącu: 69

Komentarze (0)
Homestyler