w
googluj

SleepCast 1.1.1


ico
SleepCast to unikalny budzik dostępny dla systemu Android. W ramach dźwięku alarmu odtwarza on muzyczną playlistę skonfigurowaną przez użytkownika. Co jednak szczególnie istotne w jego wypadku - umożliwia strumieniowanie takiego sygnału pobudki. Otóż przy użyciu SleepCasta możemy się obudzić odtwarzając swoją muzykę na swoim urządzeniu albo też przekierowując ją do głośników bluetooth, głośników bezprzewodowych wi-fi albo sprzętu hi-fi wykorzystującego DLNA lub UPnP:
• głośniki bluetooth - aplikacja współpracuje ze wszystkimi popularnymi głośnikami bluetooth marek JBL, DKnight, Roker, Cambridge Soundworks, Bowers & Wilkins itp. Jeżeli głośniki są sparowane, zostaną przez program automatycznie wykryte. Po wybraniu głośnika i włączeniu budzika, (np.) nad ranem SleepCast połączy się z głośnikiem i odtworzy muzykę. Podkreślmy, że w razie braku łączności z jakichś przyczyn, SleepCast odtworzy muzykę na urządzeniu, więc budzenie zadziała tak czy inaczej,
• głośniki bezprzewodowe - program działa z popularnymi głośnikami marek m.in. Sonos, Bose, Raumfeld czy Libratone, i automatycznie je znajduje, o ile tylko podłączone są do tej samej sieci wi-fi. Działanie jest potem identyczne, jak w wypadku głośników bluetooth, tak więc w razie kłopotu z połączeniem, playlista zostanie odtworzona w urządzeniu,
• hi-fi DLNA - wspierane marki to m.in. B&O, Yamaha, Pioneer, Denon, Onkyo, Marantz, Sony, Panasonic, Harman Kardon, Philips. Procedura jak wyżej.

Aplikacja pozwala na utworzenie nielimitowanej liczby alarmów. Konfiguracja przebiega standardowo - tzn. ustalimy nazwę budzika, czas alarmu, powtarzalność w konkretne dni tygodnia, głośność, a opcjonalnie także wzrastanie poziomu głośności przez określoną liczbę pierwszych minut. Co do playlisty, to tu również nie mamy żadnych ograniczeń i możemy utworzyć ich tyle, ile tylko chcemy. Program przeznacza na zarządzanie listami odtwarzania oddzielne menu. Tworzenie playlisty sprowadza się do wybrania utworów posiadanych w pamięci urządzenia, a podzielonych przez SleepCasta najpierw na kategorię artystów. Dostępna jest opcja losowego odtwarzania utworów z playlisty oraz powtarzania playlisty. Jedynym tylko minusem, jeśli posiadamy dużo muzyki, jest to, że nie można przesłuchać fragmentów przed ich wybraniem. Na plus natomiast to, że zarówno alarmy, jak i playlisty, można duplikować i łatwo przełączyć listę na inną, jeżeli poprzednia w danym budziku nam się już znudziła.

Jak widać, to rzeczywiście nie jest typowy budzik. W przeciwieństwie do niemal wszystkich, pozwala na strumieniowanie dźwięku do zewnętrznego sprzętu, ale również sama idea budzenia w jego ofercie jest nietypowa. Nie chodzi o głośny ryk i natychmiastowe wyskoczenie z łóżka, ale o to, aby można było jeszcze poleżeć i dopiero wtedy wstać, gdy muzyka wpłynie na nas wystarczająco pozytywnie. Aplikacja jest do tego ciekawa nawet jeśli nie mamy tych przykładowych głośników bluetooth, a to dzięki opcji losowego odtwarzania utworów z playlisty. Każda kolejna pobudka może nas więc zaskoczyć.

PS. Warto dodać, że w planach producenta jest aplikacja dla iOS, a także wsparcie dla Google ChromeCast oraz muzyki z serwisów streamingowych.

Uwaga!
Program jest w wersji beta, więc może nie działać stabilnie, zawieszać się itp.

Wymagania!
Android 4.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SleepCastSleepCast dla Android
2017-05-04

Ilość pobrań: 35 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SleepCast