w
googluj
pl

WydatkoNotes 1.6.1


ico
WydatkoNotes to aplikacja mobilna przeznaczona do analizowania naszych codziennych wydatków. Umożliwia ręczne wpisanie, wypowiedzenie wydatku bądź też - i to jest jej zdecydowanie, absolutnie największa zaleta - zeskanowanie sklepowego paragonu. Po pewnym czasie wprowadzone dane pomogą nam odpowiedzieć na pytanie, gdzie istnieje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Program ten, który wydano na smartfony i tablety z systemem Android, również i w tym aspekcie nam posłuży, choćby dlatego, że udostępnia proste statystyki: pokazuje wydatki w ujęciu okresowym (rocznym, miesięczny, dziennym) oraz w odniesieniu do kategorii (o których jeszcze słowo zaraz powiemy).

Skupmy się jednak na największej zalecie, a więc skanowaniu rachunku. Przetestowaliśmy paragon z Biedronki. (Samo skanowanie to po prostu wykonanie zdjęcia; w razie potrzeby włączymy lampę błyskową). Aplikacja ostrzega, że funkcjonalność jest w wersji beta. Mimo to, wyszło całkiem nieźle. Co prawda, program częściowo źle przeczytał informacje, ale wynikało to już z tego, że nasz rachunek był trochę pogięty. (Samo życie). A co oznacza tutaj poprawny skan? Aplikacja sama wstawia w odpowiednie rubryki całego wydatku: nazwę każdego produktu (np. "Banan luz"), przynależną kategorię (kontynuując przykład: "Owoce i warzywa") oraz cenę ("5,14"). W razie potrzeby możemy ręcznie poprawić te dane (choćby literówki), a jeżeli nie mamy rachunku - wpisać ręcznie można wszystko, w tym nazwę sklepu, opis wydatku i sumę wydanych pieniędzy. Aplikacja pozwala skonfigurować kategorie wydatków. Na starcie dysponujemy kilkunastoma predefiniowanymi. Można je usunąć i utworzyć własne - wpisując przy tym 3 przykładowe artykuły do każdej z nich.

Program, dzięki skanerowi, przedstawia się obiecująco, ale ma też spore wady. To mianowicie: 1) bardzo brzydka ikona - i dlaczego banalny symbol dolara w polskiej aplikacji?; 2) możliwość dodania do 25 produktów w ramach jednego zakupu - po prostu czasem zakupy są dużo większe, co wtedy?; 3) brak opcji analizy paragonu na podstawie własnego zdjęcia z galerii - co jeśli akurat mamy nawyk robienia fotek swoich rachunków?... Jesteśmy jednak pewni, że aplikacja zostanie w tych aspektach ulepszona. Tak czy inaczej, jeszcze dużo pracy, zanim będzie naprawdę dobra. Konkurencja już teraz jest bardzo mocna, bo oferuje o wiele więcej funkcji i o wiele ładniej je przedstawia.

Ograniczenia!
Funkcja głosowego wprowadzania wydatku wymaga łączności z internetem

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
WydatkoNotesWydatkoNotes dla Android
2017-08-03

Ilość pobrań: 18 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
WydatkoNotes