w
googluj

Lose It! 7.1.1


ico
Lose It! to aplikacja mobilna przeznaczona dla tych, którzy chcą schudnąć. Dostępna jest na urządzenia z Androidem, iOS oraz w internecie na LoseIt.com. Umożliwia śledzenie kaloryczności posiłków, ćwiczeń fizycznych oraz wagi, a na samym początku tworzy dla użytkownika jego osobisty plan dojścia do celu, czyli wagi upragnionej. Dodawanie posiłków w aplikacji może się odbywać nie tylko ręcznie, czyli przez wybór/wyszukanie dania z bazy, ale również przy pomocy skanera kodów kreskowych (jeżeli jemy coś z opakowania). Program jest równocześnie serwisem społecznościowym, zatem pozwala dodawać posty, komunikować się ze znajomymi itp. Rzucimy teraz okiem na wersję dla Androida.

Po pierwszym uruchomieniu programu trzeba się zarejestrować. W związku z tym podamy datę urodzenia, wzrost, wagę i płeć. Domyślnie stosowane są jednostki imperialne: stopy/cale i funty, ale można je zmienić na "polskie" centymetry i kilogramy. Następnie podamy nasz cel, czyli zakładaną wagę, jak i określimy (suwakiem) relatywne tempo dojścia do tego celu (jak szybko/powoli?). Po wpisaniu tych warunków poznamy prawdopodobną datę osiągnięcia celu przy założeniu utrzymywania dziennego zapotrzebowania na kalorie na odpowiednim, a podanym przez aplikację, poziomie. Zaletą Lose It! jest to, że w prosty sposób ocenia podane przez nas parametry i podpowiada, czy dany plan będzie łatwy, czy może trudny do zrealizowania. Ogólnie rzecz biorąc, sugeruje dłuższy okres dochodzenia do celu przy niewiele mniejszej dziennej kaloryczności, niż stosowana przez nas obecnie; tak więc stopień trudności jest dość niski. Nie oznacza to, że nie możemy ustawić celu 1500 czy nawet 1000 kalorii na dzień, ale ryzyko fiaska będzie wielkie, wobec czego nie jest to strategia polecana; z Lose It! ma być zdrowo i pewnie. Na koniec procesu konfiguracyjnego utworzymy swój profil, logując się poprzez dane z konta Google bądź wykorzystując do tego celu zwykły, dowolny inny adres e-mail.

Nasze doświadczenie z użytkowania? Od samego początku widać wyraźnie, że aplikacja pochodzi z iOS i przeznaczona jest na rynek anglosaski. Co prawda, program wykonano na bazie Material Design, ale tylko powierzchownie; design nie jest konsekwentny. Po paru minutach można dojść do wniosku, że aplikacja wygląda wręcz brzydko - jak potwór Frankensteina. Program działa odczuwalnie topornie i często(!) się zawiesza. Kolejna wielka wada to jednostki. Wspomnieliśmy o dostępności kilogramów, ale program i tak podaje funty. Jak to możliwe? Otóż te nasze jednostki udostępnia przy tworzeniu planu chudnięcia, ale potem, we właściwym interfejsie, znowu wyświetla funty. Dobra wiadomość jest taka, że możliwe jest ostateczne, globalne ustawienie zrozumiałych dla nas jednostek, ale o takie rzeczy powinna zadbać już sama aplikacja, a nie kazać nam ciągle poprawiać jej działanie. Kolejna wielka wada Lose It! to ta, że nie oferuje niczego oryginalnego. To wszystko, co proponuje, już było i jest u konkurencji. Nic nas nie ekscytowało w trakcie testowania tej aplikacji. I jeszcze jedna wada: nie ma jajecznicy! - czyli nie ma polskich nazw w jej bazie posiłków. Słowem: NIE instalujcie za wszelką cenę! To jedna z najgorszych mobilnych aplikacji fitnessowych, a może i najgorsza.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.loseit.com

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez konto Google albo adres e-mail jest wymagana. Połączenie z internetem jest wymagane m.in. do przeszukiwania bazy posiłków. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Premium usuwa reklamy oraz udostępnia nowe funkcje, a kosztuje 15,84 zł na miesiąc albo 189,99 zł na rok.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Lose It!Lose It! dla Android
2016-11-02

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Lose It!