w
googluj

Daylio 1.18.1


ico
Daylio to innowacyjny rodzaj pamiętnika, bo nie wymaga od nas napisania nawet jednego słowa. Wydany został w formie aplikacji dla Androida (wersja dla iOS w przygotowaniu), a w swojej istocie jest pamiętnikiem samopoczucia, który wypełnia się tapnięciami w ikonę odpowiadającą aktualnemu stanowi naszego ducha. Tych ikon jest 5 i właściwie reprezentują po prostu skalę 1-5 czy raczej 5-1, bo to kolejno: "rad" - jest to (angielska) nazwa samopoczucia wymyślona przez autorów programu dla bycia najbardziej zadowolonym, czyli to zatem 5/5 w skali; następnie są: "good" (4/5), "meh" (3/5), "fugly" (trochę głupia nazwa, ale cóż; 2/5) i "awful" (1/5). Korzystanie z pamiętnika Daylio jest ekstremalnie łatwe. Praktycznie od razu po uruchomieniu tapniemy w jedną z ikon, tym samym dokonując pierwszego wpisu. Możliwa jest edycja daty - domyślnie ustawiona jest zawsze dzisiejsza.

Na tym nie kończą się możliwości programu. Określanie nastroju to pierwszy etap każdego wpisu; choć można już na tym zakończyć, to nie trzeba. Tak czy inaczej, kolejne kroki są równie proste. Już po tapnięciu w ikonę samopoczucia odpowiemy na pytanie co właśnie porabiamy/porabialiśmy. Do wyboru jest 13 aktywności: praca, relaks, przyjaciele, randka, sport, impreza, film, książka, gry, zakupy, podróż, dobry posiłek, sprzątanie. Można dokonać ich edycji: zmienić kolejność aktywności na liście, usunąć je, zmienić im ikony czy nazwy, a także dodać zupełnie nową aktywność (do wyboru jest 187 ikon). Ostatecznie w ramach jednego wpisu zaznaczymy dowolną liczbę aktywności, a także... wpiszemy słowną notatkę. Jak wspomnieliśmy, do prowadzenia pamiętnika Daylio nie trzeba używać żadnych słów - notatka to tylko i wyłącznie opcja, ale dobrze, że autorzy umieścili ją w swoim programie.

Każdy wpis będzie więc polegał na ocenie naszego samopoczucia i powiązaniu go z bieżącą lub przed chwilą zakończoną aktywnością. Co dalej? Ekran startowy to spis tych ocen/wpisów z ostatnich dni. Kolejna zakładka przedstawi nam różnorodne statystyki: wykres samopoczucia na przestrzeni miesiąca, liczbę poszczególnych ocen, licznik aktywności, porównanie najlepszego i najgorszego dnia, pasmo najlepszych dni i to, jakie aktywności złożyły się na to pasmo. Trzecia i ostatnia zakładka to kalendarz miesięczny z naniesionymi ocenami samopoczucia. Wpisy w zakładkach statystyki i kalendarza można przefiltrować i pozostawić tylko te, które związane są z preferowaną aktywnością. Fajne dodatki!

Jeżeli chcecie prowadzić tego typu pamiętnik - polecamy. Dodatkowe atuty: opcja zablokowania dostępu do interfejsu przy użyciu PIN-u, możliwość ustawienia dziennego alertu o dodaniu wpisu, backup i przywrócenie pamiętnika. Z całości korzysta się przyjemnie od początku do końca, więc my wystawiamy ocenę "rad", choć jednocześnie przyznajemy, że doskwierał nam brak możliwości wielokrotnych wpisów w ciągu jednego dnia. (No bo to trochę dziwne, że aktywnością dnia może być "dobry posiłek"). Jesteśmy jednak pewni, że taka opcja pojawi się w którymś z przyszłych wydań - można to przyspieszyć, szturmując producenta e-mailami z prośbą o tę funkcję (z tej metody warto korzystać również w przypadku dowolnej innej aplikacji; choć wiadomo: im mniejszy producent, tym bardziej skory do implementacji oczekiwanej przez nas funkcji).

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam oraz opcja pobrania wpisów w ramach pliku CSV to koszt 10,99 zł (wersja Premium).

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
DaylioDaylio dla Android
2018-09-23

Ilość pobrań: 13 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Daylio
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.17 13:42
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Inaczej mówiąc - domowy psychoanalityk.
Daylio