w
googluj
pl

Garden Manager 1.7.10


ico
Garden Manager jest to aplikacja mobilna dla Androida, która może nam znacznie ułatwić hodowlę roślin ogrodowych i domowych, choćby nawet tylko tych parapetowych. Jej największą zaletą jest to, że umożliwia skonfigurowanie bardzo precyzyjnych powiadomień o koniecznych zabiegach pielęgnacyjnych - np. podlewaniu, przycinaniu czy przesadzaniu. W sumie program udostępnia 12 tego typu, predefiniowanych opcji, ale jest także możliwość wybrania "innej" czynności i wpisania dowolnej notatki. Co ważne, do jednej rośliny przypiszemy dowolną liczbę dowolnych powiadomień; nawet więcej niż 10. W późniejszym okresie, aplikacja pozwoli na robienie roślinom zdjęć, dzięki czemu uwiecznimy kolejne etapy ich wzrostu. Wzrost będziemy jednak mogli opisać także słowami i cyframi, np. podając aktualną wysokość w centymetrach. W rezultacie więc Garden Manager może się stać naszym dziennikiem czy pamiętnikiem, a nie tylko zaawansowanym narzędziem do tworzenia samych powiadomień.

Formularz dodawania rośliny pozwoli nam kolejno:
• wpisać jej nazwę,
• dodać zdjęcie - do wyboru jest albo wczytanie obrazu z pamięci urządzenia, albo wykonanie zdjęcia od ręki,
• ustawić parametry alarmu - jego konfiguracja składa się z kilku części. Najpierw określimy zakres interesujących nas terminów. To może być alarm: 1) od daty bieżącej na czas nieokreślony; 2) okresowy - podamy dowolne daty od-do; 3) okresowy coroczny - podamy konkretne daty od-do, i alarm będzie systematycznie powtarzany co roku; 4) jednorazowy - wybierzemy jedną datę. Następnie określimy częstotliwość występowania powiadomień: 1) dziennie - czyli codziennie, co 2 dni, co 3 dni itd.; możemy wpisać dowolną liczbę dni; 2) tygodniowo - co tydzień, co 2 tygodnie itd.; w tym wypadku możemy również określić poszczególne dni tygodnia, które nas interesują; w efekcie alarm może być aktywowany np. we wtorki, czwartki i soboty co 2 tygodnie; 3) miesięcznie - co wybraną liczbę miesięcy. Na koniec konfigurowania parametru terminu, ustawimy czas alarmu, czyli dokładną godzinę oraz minutę jego aktywowania. Oprócz tego wybierzemy z listy czynność, z którą powiadomienie ma być powiązane. Wszystkie dostępne możliwości to: nawadnianie podstawki, pestycyd, pielenie, przesadzanie, przycinanie, rozrzedzanie, sadzenie, użyźnianie, woda, wysiew nasion, zraszanie, środek grzybobójczy, inne. Podkreślmy jeszcze, że alarm może być skonfigurowany, ale na jakiś czas przez nas dezaktywowany (w tym celu wystarczy jedno tapnięcie),
• wpisać dowolną notatkę.

Program jest bardzo łatwy w obsłudze, a jego dodatkowym atutem jest to, że umożliwia tworzenie/przywracanie kopii zapasowej wszystkich wprowadzonych do niego danych. W razie potrzeby, z poziomu aplikacji udostępnimy także fotografie naszych roślin w zewnętrznych serwisach typu Twitter (przy czym zdjęcie będzie miało adnotację, że wykonano je za pośrednictwem Garden Managera). Po przejściu do ustawień globalnych możliwe będzie m.in. ustawienie domyślnego czasu podlewania, zaś sam alarm może mieć wybrany przez nas sygnał dźwiękowy, a także wibrację. Choć aplikacja jest spolszczona, to nie dotyczy to 2 rzeczy: 1) jednostki długości - domyślnie są to cale, ale po przejściu do ustawień znajdziemy "polską" jednostkę, czyli centymetry (są też metry); 2) jednostki temperatury - tu domyślnie jest Fahrenheit, ale dostępny jest oczywiście Celsjusz.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam (wersja Premium) kosztuje 10,49 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Garden ManagerGarden Manager dla Android
2017-08-03

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Garden Manager