w
googluj
pl

ESET Parental Control 2.4.22.0


ico
ESET Parental Control to aplikacja mobilna dla systemu Android, której zadaniem jest ochrona dziecka korzystającego ze smartfona lub tabletu przed niewłaściwymi treściami znajdującymi się w sieci oraz przed nieodpowiednimi dla ich wieku aplikacjami. Tak więc - jeżeli jesteś rodzicem - omawiany teraz program pomoże Ci czuwać nad bezpieczeństwem Twoich pociech i dlatego warto się nim zainteresować. Oprócz tego, że zablokujesz złe witryny internetowe i aplikacje mobilne, będziesz mógł sprawdzić, gdzie Twoje dziecko się aktualnie znajduje. Do tego wyślesz komunikat, którego nie będzie mogło w żaden sposób zignorować - urządzenie dziecka zostanie bowiem zablokowane aż do chwili przeczytania przez nie wiadomości tekstowej; sam wybierzesz, czy chodzić będzie o wszystkie Twoje wiadomości, czy może tylko o szczególne (muszą się wtedy rozpoczynać znakiem wykrzyknika). Nadzór przeprowadzisz nie tylko ze swojego Androida, lecz także z poziomu komputera stacjonarnego i dowolnej nowoczesnej przeglądarki internetowej, a to po przejściu do strony My.ESET.com.

Prześledźmy proces konfiguracyjny:
• po pierwszym uruchomieniu programu, trzeba założyć konto - połączy ono wszystkich członków rodziny, więc kolejnego konta nie będziemy zakładać. Rejestracja polega na podaniu imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz określeniu hasła (hasło musi mieć min. 8 znaków, w tym cyfrę). Dane powinny należeć do głowy rodziny,
• następnie otrzymamy 3 opcje: korzystania z wersji Premium (pełnej) za darmo przez 31 dni; wprowadzenia klucza licencyjnego aktywującego Premium, jeżeli nabyliśmy program wcześniej (np. w formie produktu pudełkowatego); korzystania ze znacznie uboższej w funkcje wersji darmowej,
• potem utworzymy kod PIN - będzie wymagany do ewentualnej zmiany ustawień aplikacji na urządzeniu dziecka. W razie potrzeby zmienimy ustalany w tej chwili PIN na inny w ustawieniach globalnych,
• a na koniec określimy swoją rolę - czyli do kogo należy urządzenie, z którego teraz korzystamy: do dziecka czy do rodzica? W tym drugim wypadku nie zapomnijmy o zainstalowaniu programu na urządzeniach dzieci.

Właściwa praca z programem - po wybraniu edycji Premium, choćby na okres próbny - polega na utworzeniu profili dla każdego z dzieci i skonfigurowaniu zakresu korzystania przez nie z internetu i aplikacji trzecich. Przykładowo, program da nam sposobność określenia, czy dana kategoria stron jest dozwolona, czy nie. Kategorii jest zaś kilkadziesiąt i są bardzo zróżnicowane. Ułatwi sprawę to, że na podstawie wprowadzonego wieku dziecka, program sam z siebie zaproponuje stosowne filtry. Jeśli chodzi o późniejsze funkcje, to aplikacja daje np. ciekawą opcję tworzenia raportów z aktywności dzieci i ich wysyłania do nas w formie wiadomości e-mail co ustalony czas (raz na tydzień, 2 tygodnie, miesiąc).

Podsumowując: aplikacja jest dopracowana. Jest nie tylko nowocześnie wykonana (Material Design), ale także w pełni i dobrze - a nawet wspaniale - spolszczona. (Jej producentem jest słowacka firma tworząca programy antywirusowe, ale mająca polski oddział). Otrzymujemy dzięki niej spory wachlarz funkcji, ustawień i opcji. Ale najlepszym wyznacznikiem całokształtu jej jakości jest, paradoksalnie, niziutka ocena w Google Play. To 3,4 w momencie, w którym to piszemy. Z doświadczenia jednak wiadomo, że za takimi notami stoją same dzieci. Jedno z nich napisało: "Nienawidzę tego. Dałbym mniej", choć wystawiło 1/5 - inne z kolei napisało wprost, że aplikację wykonali "sadyści". Czy może być dla rodzica lepsza rekomendacja? Mwahahaha!

Uwaga!
Aplikacja internetowa, wspierająca mobilną, dostępna jest pod adresem https://my.eset.com

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail jest wymagane. Wersja Premium zawiera wszystkie funkcje (kontrola dostępu do stron internetowych, lokalizator dziecka, wiadomość od rodzica, raporty). Wersję tę można przetestować przez 31 dni za darmo. Właściwa licencja polega na subskrypcji rocznej, której cena to 99 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (8 głosów)

Strefa Download programu
ESET Parental ControlESET Parental Control dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 32 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ESET Parental Control