w
googluj

Coffitivity 1.0.2


ico
Coffitivity jest to prościutka aplikacja dla systemu operacyjnego Android, a będąca odtwarzaczem dokładnie 3 ścieżek audio - nagrań odgłosów pochodzących z... kawiarni. Ich nazwy to: "Morning Murmur", "Lunchtime Lounge" i "University Undertones". Po co nam słuchać jakiegoś "porannego zgiełku" czy jakiejś tam amerykańskiej "przerwy obiadowej"? Aby się skupić na nauce i pracy! Właściwie nie są potrzebne, jeżeli nie mamy problemów z koncentracją. Jeśli jednak myśli nam gdzieś ciągle uciekają, warto przetestować to szalenie proste rozwiązanie. Słuchanie bowiem przypadkowych dźwięków, tzn. takich, które nie mają ściśle określonej fabuły (np. melodii), tzn. de facto szumu, sprawia, że umysł, nawet gdyby chciał się do nich przyczepić, to nie będzie w stanie - tym samym nie będzie miał wyjścia i będzie wspierał uczenie się itp. Słuchanie takiego hałasu o umiarkowanej głośności pobudza również kreatywność i jest to udowodnione naukowo. Na stronie internetowej aplikacji znajduje się odnośnik do badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Chicago.

Po zainstalowaniu Coffitivity wszystko jest gotowe: wystarczy tapnąć w wybrany motyw dźwiękowy na ekranie głównym (startowym i jednocześnie jedynym, jaki jest w tym programiku) - tapnięcie zaś w inną ścieżkę spowoduje natychmiastowe przełączenie odtwarzania. Tak, to wszystko! W przeciwieństwie do siostrzanych odtwarzaczy dźwięków natury (np. fal morskich), korzystanie ze słuchawek nie jest w tym wypadku konieczne. Działa dobrze również przez głośniki smartfona.

Mimo tak gigantycznej prostoty, nie jest to jednak aplikacja dopracowana; autorzy zresztą przyznają, że są nowi w świecie Androida. Oczywiście to, co istotne - czyli samo odtwarzanie - działa, jak należy, ale 1) nie można wstrzymać odtwarzania, a jedynie je zastopować, 2) nie działają ustawienia. Co do pierwszego: być może się czepiamy, i fakt: to nie są utwory muzyczne, lecz mimo wszystko wersja przeglądarkowa - a jest taka na Coffitivity.com - posiada taką opcję. Co do drugiego: ustawienia nie działają, ponieważ tapnięcie w "Settings" po prostu nic nie daje. Oprócz tego jest jeszcze jedno o czym warto wiedzieć: wspomniana aplikacja internetowa udostępnia 3 dodatkowe ścieżki w ramach Premium ("Paris Paradise", "Brazil Bistro", "Texas Teahouse"), ale nie ma ich w Coffitivity dla Androida. Tym samym nie ma wersji płatnej, a są zatem - już reasumując - 3 darmowe ścieżki nagrań z kawiarni, które działają offline.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://coffitivity.com

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
CoffitivityCoffitivity dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Coffitivity