w
googluj

EasyBudget 1.5.2


ico
EasyBudget to jedna z najprostszych aplikacji mobilnych przeznaczonych do zarządzania budżetem. Wydano ją na urządzenia z systemem operacyjnym Android, a jej kluczową właściwością, pod względem owej prostoty, jest to, że daje użytkownikowi szybki wgląd w stan konta na dowolny przyszły dzień. Program bowiem uwzględni nasze stałe, przyszłe wpływy/wydatki i pokaże nam stan konta w odniesieniu do każdego dnia miesiąca bieżącego i miesięcy kolejnych, a zrobi to na bazie kalendarza wyświetlanego bezpośrednio na ekranie startowym.

Oto przykład tego, jak wygląda praca z aplikacją:

1. Na początku wprowadzamy posiadaną kwotę pieniędzy. Dla przejrzystości, powiedzmy, że dzisiaj jest 15 marca i że mamy 1000 zł. Program wspiera polską walutę (czyli złotówki), choć ma to tutaj wyłącznie symboliczne znaczenie, jako że nie można prowadzić wielu kont itd. Do tego tematu powrócimy na końcu.

2. Interfejs składa się z widoku na kalendarz miesięczny oraz listy wpływów i wydatków wskazanego w tymże kalendarzu dnia. Przedzielone jest to sumą pieniędzy posiadanych w tym dniu i jeżeli suma ta będzie wynosić więcej, niż określony przez nas limit w ustawieniach aplikacji - np. 500 zł - to będzie ona oznaczona kolorem zielonym; jeżeli będzie niższa - pomarańczowym; natomiast ewentualny minus (sugerowane przekroczenie budżetu) - czerwonym.

3. Załóżmy, że wydaliśmy dzisiaj 100 zł na różne artykuły spożywcze i że od razu dodaliśmy do aplikacji stały przychód - wynoszący 4000 zł - 19. dnia każdego miesiąca. W tym momencie właśnie poznamy unikalną właściwość EasyBudget. W rezultacie, stan konta na dzisiaj (15 marca) będzie wynosił oczywiście 900 zł, jednakże od razu zobaczymy w kalendarzu, że pod datą 19 marca widnieje liczba "4900", czyli kwota 4900 zł. Po tapnięciu w datę 19 marca zobaczymy, że lista przychodów/wydatków zawierać będzie skonfigurowany przychód 4 tys. zł i tak samo będzie 19 kwietnia, 19 maja, 19 czerwca itd. Wobec tego stan naszego konta na 19 kwietnia ma wynosić 8900 zł itd. Jednocześnie, jako że to kwota wyższa niż limit dolny (500 zł), oznakowana będzie kolorem zielonym. Najlepsze jest to, że gestami w prawo/lewo przejdziemy do widoku na sąsiadujące miesiące, a tym samym od razu zobaczymy stan finansów na poszczególne dni.

Program jest, jak widać, rzeczywiście prosty. Wprowadzamy w nim jedynie operacje finansowe: pojedyncze lub cykliczne. Ale czy nie jest w związku z tym zbyt prosty? Może nam przypaść do gustu, jeżeli chcemy znać stan tylko jednego konta. Tym dowolnie definiowanym "kontem" może być suma paru kont: bankowego i gotówki, chociaż w tym celu już lepiej korzystać z klasycznych (czytaj: zaawansowanych) menedżerów. Poza tym praca z aplikacją polega na codziennym, jednostkowym wprowadzaniu operacji, a tu minusem jest to, że nie zapamiętuje nazw przeszłych wydatków i za każdym razem trzeba je wprowadzać od nowa; nie ma też kategorii wydatków itp. Klasyczne menedżery są więc lepsze. Mimo to, producent i tak poleca swój program niemal każdemu.

Naszym zdaniem, EasyBudget nie nadaje się do prowadzenia stanu wszystkich osobistych pieniędzy - nadaje się za to do nadzorowania budżetu przeznaczanego na konkretny cel. Przykład. Jeśli chcemy wydawać na rozrywkę stałą kwotę, np. 100 zł miesięcznie, to 1. dnia miesiąca można dodać ten stały "dochód" 100 zł, a potem tylko wprowadzać ponoszone w ciągu miesiąca wydatki na rozrywkę. Kolejnego miesiąca budżet ponownie zostanie zasilony kwotą 100 zł, ale jeśli wydaliśmy w poprzednim 79,23 zł, to w tym nowym będziemy mieć już 120,77 zł i stać nas będzie na pojedynczy, większy zakup (bilet na koncert za 119 zł). W EasyBudget wystarczy zaś sekunda, aby poznać przyszły stan konta, co może właśnie łatwiej zmobilizować "dzisiaj" do mniejszych wydatków dla "jutra" (drogiego biletu).

Zatem: do nadzorowania budżetu domowego lub osobistego - program się raczej nie nadaje, ale do nadzorowania ściślej określonego budżetu, przeznaczanego na jakiś wąski cel - tu prostota EasyBudget może być dla nas nawet idealna.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Premium kosztuje 15,60 zł i dodaje funkcje: miesięcznego raportu wydatków i przychodów oraz wieczornych alertów w sytuacji, w której nie dodaliśmy do bazy danych żadnego wydatku.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
EasyBudgetEasyBudget dla Android
2017-05-24

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EasyBudget