w
googluj
pl

Drivvo 7.2.1


ico
Drivvo to pięknie wykonana aplikacja mobilna służąca do kontrolowania kosztów eksploatacji samochodu, motocyklu, a nawet autobusu i ciężarówki; wydano ją na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Przede wszystkim pozwala w łatwy sposób wprowadzać wydatki - poniesione na paliwo, myjnię, parkowanie czy usługi serwisowe (i to z rozróżnieniem konkretnej czynności, której naprawa dotyczyła, np. chłodnicy czy klocków hamulcowych). Zrobimy to wszystko nie tylko w odniesieniu do jednego pojazdu, można bowiem zarządzać wieloma na raz. Sama strona startowa Drivvo to oś czasu (historia) aktualnie wybranego pojazdu. Jednym tapnięciem dodamy do dziennika: tankowanie, wydatek (typu: opłata parkingowa), usługę serwisową, trasę (wpisując m.in. lokalizację początkową i końcową, przebieg początkowy i końcowy, a ewentualnie wpisując także notatkę) bądź skonfigurujemy przypomnienie związane z jakimkolwiek wydatkiem. Obsługa każdej z tych funkcji polega na wypełnieniu formularza składającego się z kilku pól.

Po pierwszym uruchomieniu programu - musimy się jednak zarejestrować. Dzięki temu uzyskamy możliwość np. synchronizacji danych pomiędzy posiadanymi urządzeniami. Opcje to: Facebook, Google, adres e-mail (oraz imię, nazwisko i płeć). Następnie będziemy mieli okazję zaimportowania kopii zapasowej danych znajdującej się w pamięci urządzenia - również, co ciekawe, z innych tego typu aplikacji. Wszystkie opcje to: Drivvo, CTN Car, aCar, Carango, Fuelio. Ostatni krok polega już na zarejestrowaniu pojazdu w naszej własnej bazie (gdy nie skorzystaliśmy z importu). W formularzu więc podamy: typ pojazdu (samochód, motocykl, autobus, ciężarówka), nazwę (może być dowolna; będzie wyświetlana po otworzeniu szuflady nawigacyjnej), markę (wybierzemy ją z bardzo długiej listy), model (wpiszemy sami), a do tego wpiszemy jeszcze numer rejestracyjny i pojemność zbiornika na paliwo. Po przejściu do ustawień globalnych uzyskamy możliwość poprawienia danych, jeżeli gdzieś popełniliśmy błąd.

Aplikacja jest rozbudowana i dopracowana. Dodajmy jeszcze do powyższego, w skrócie, że 1) dowolne przeszłe dane wprowadzone do dziennika można edytować, 2) z poziomu szuflady nawigacyjnej błyskawicznie przejdziemy do widoku wyłącznie na (np.) historię napraw, 3) istnieje do tego funkcja utworzenia szczegółowych raportów i wyświetlenia ich na wykresie kołowym. Jeszcze raz podkreślmy, że program od samego początku robi świetne wrażenie wizualne i w związku z tym przyjemnie robi się w nim niemal wszystko (jedynie może ekran konfigurowania alertów ma nieco zbyt jaskrawą kolorystykę). Program jest do tego spolszczony, a mówimy o tym nie bez przyczyny: bezpośrednio w aplikacji dostępna jest innowacyjna funkcja służąca do poprawienia tłumaczenia dowolnego z zawartych w niej zwrotów i sformułowań, a nawet oceny jakiegoś gotowego jako już dobrego.

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez adres e-mail albo konto Google/Facebook jest konieczne. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro usuwa reklamy oraz m.in. umożliwia wyeksportowanie danych dotyczących pojazdu do pliku CSV. Pro polega na płatności okresowej: plan miesięczny wynosi 2 zł, kwartalny - 5 zł, natomiast roczny - 12 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.1 (19 głosów)

Strefa Download programu
DrivvoDrivvo dla Android
2019-07-05

Ilość pobrań: 29 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Drivvo