w
googluj
pl

Zeccer 2.5.3


ico
Zeccer to innowacyjna aplikacja mobilna oraz internetowa - dzięki niej w szybki, łatwy, wygodny i komfortowy sposób wydrukujemy pliki, nie posiadając nawet własnej drukarki. Nie, nie trzeba iść do sąsiada ani do punktu ksero, choć cała idea ma blisko do tych drugich, ponieważ jest płatna i trzeba gdzieś pójść. W największym skrócie, Zeccer działa tak: 1) zlecamy wydruk konkretnych plików z poziomu komputera stacjonarnego, przechodząc do Zeccer.com, bądź z poziomu urządzenia mobilnego z Androidem (albo iOS, albo Windows Phone), a następnie 2) udajemy się do specjalnej drukarki Zeccera (to coś w stylu bankomatu; drukarki rozlokowane są w większych miastach i zaraz wymienimy ich lokalizacje), 3) wybieramy funkcję "Drukuj" stojąc przy drukarce, z której po chwili następuje już wydruk.

Aplikacja skierowana jest przede wszystkim, ale oczywiście nie tylko, do studentów. Drukarki Zeccera dostępne są bowiem najczęściej na Uniwersytetach. W jakich miastach? W chwili pisania, znajdują się one w Częstochowie (1 lokalizacja), Łodzi (2), Katowicach (3), Poznaniu (3), Szczecinie (1), we Wrocławiu (6) i w Warszawie (5). Aktualne lokalizacje drukarek poznamy przechodząc do strony WWW Zeccera bądź w aplikacji mobilnej. (Uwaga: aplikacja dla Androida podaje mniej lokalizacji, niż witryna producenta; tu wymieniliśmy dane z aplikacji mobilnej).

Aby móc korzystać z tego pomysłowego przedsięwzięcia, musimy się najpierw, oczywiście, zarejestrować. Są 2 sposoby: adres e-mail albo pośrednictwo Facebooka. Strona główna właściwego interfejsu zachęci nas do dodania plików do chmury. Program wyposażono w przeglądarkę zdjęć i dokumentów, ale w razie czego skorzystamy z zewnętrznego eksploratora. Ustawić można parametry wydruku: tryb czarno-biały albo kolorowy; wydruk dwustronny albo jednostronny; orientację automatyczną, pionową albo poziomą; 1, 2, albo 4 strony na arkusz. Po przejściu do kolejnej sekcji aplikacji otrzymamy możliwość wyszukania drukarek Zeccera w pobliżu i wybrania tej, która nas interesuje. Co istotne, z opisu dowiemy się, czy dana drukarka jest aktywna, czy nie.

Jeśli chodzi o ostateczny wydruk, to oczekiwalibyśmy pewnie początkowo jakiejś bezpłatności - i dobra wiadomość jest taka, że ją otrzymujemy. Możemy wydrukować 15 stron czarno-białych albo 3 strony kolorowe. Na samym początku zakładamy bowiem konto Premium, które jest ważne przez 7 dni. (Korzystanie z samej aplikacji jest bezpłatne). Potem będziemy użytkownikami konta zwykłego i będziemy mieć 15 stron do wykorzystania na miesiąc. Szczegóły swojego konta poznamy po przejściu do dedykowanej sekcji. Istnieje do tego możliwość otrzymania darmowego wydruku po spełnieniu specjalnych warunków, np. doładowania konta u jednego z operatorów sieci komórkowych. Są różne sposoby, a wszystkie poznamy bezpośrednio w aplikacji.

Zeccer to świetna idea i świetne wykonanie, choć w wypadku Androida fajniej byłoby zobaczyć Material Design, a nie interfejs typowy dla iOS, no ale już nie narzekajmy. Zakończmy ten opis cytatami z Google Play. Oto, co powiedzieli zadowoleni użytkownicy: "Aplikacja niezwykle pomocna, kiedy zdarzy mi się zapomnieć o wydrukowaniu materiałów niezbędnych na zajęcia (..). Gdy pilnie potrzebuję wydruku, nie muszę kombinować, kiedy by tu wyskoczyć na miasto do punktu ksero między zajęciami. Bardzo lubię i polecam każdemu", "Bardzo fajna alternatywa wobec płatnych punktów ksero z często sporymi kolejkami. Moim zdaniem największym plusem jest to, że teoretycznie można drukować 24h/dobę". (Ostatnia opcja dotyczy akademików).

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://zeccer.pl

Ograniczenia!
Rejestracja przez adres e-mail albo dane z Facebooka jest wymagana. Początkowo otrzymuje się dostęp do konta Premium przez 7 dni, co pozwala na bezpłatny wydruk 15 czarno-białych albo 3 kolorowych stron. Potem konto staje się darmowe, co ma swoje wady również w postaci dodrukowywanych reklam. Tygodniowa subskrypcja Premium kosztuje 3,49 zł (w wypadku płatności kartą/przelewem) albo 6,15 zł (po wysłaniu SMS-a; treść SMS-a znajduje się w aplikacji), co da możliwość wydruku 30 stron. Istnieje opcja otrzymania darmowego wydruku po spełnieniu warunków (szczegóły w aplikacji). Do drukowania wymagane jest włączenie dostępu do lokalizacji.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ZeccerZeccer dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Zeccer