w
googluj

Pull Ups 2.0.2


ico
Pull Ups to bardzo prosta aplikacja mobilna, która ma nam pomóc w wykonaniu 10, 15, 20 albo 25 podciągnięć z rzędu. Program dostępny jest na urządzenia z Androidem i jest bardzo stary - jego ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2011(!) roku i raczej nie zanosi się już na to, aby pojawiło się w nim coś nowego. Jednak, w gruncie rzeczy, nie musi, bo program wcale nie jest kiepski. Wręcz przeciwnie - nie jest aktualizowany, bo jest już dobry. Co przy tym ciekawe, nawet nie wykorzystuje do pomiaru podciągnięć czujnika ruchu wbudowanego w urządzenie, jak to jest w nowszych (chyba wszystkich innych) produkcjach tego typu. Ale naprawdę: nie szkodzi. Zastosowano metoda jest i tak skuteczna: zrobić X podciągnięć i samemu zatwierdzić, jeśli się ją zrobiło, potem odpocząć, potem znowu zrobić X podciągnięć itd.

Trening oferowany przez aplikację rozpisany jest na kilka tygodni. O czym świadczą pozytywne recenzje w Google Play, sukces przy jego pomocy z pewnością osiągniemy, ale kiedy dokładnie? To jest już zależne od 3 czynników. Po pierwsze, od liczby podciągnięć, którą chcemy umieć wykonywać. Zaraz po uruchomieniu aplikacji wskażemy, jaki jest nasz cel - to wspomniane 10, 15, 20 albo 25 podciągnięć. Następnie będziemy mieli wykonać tyle podciągnięć, ile tylko będziemy potrafili. Wynik wpiszemy w aplikacji. Ta nasza aktualna forma - a także płeć, bo i ją zapiszemy - to drugi czynnik, który wpłynie na szybkość dojścia do celu. Od aktualnej formy zależeć będzie początkowy stopień trudności; czym niższy, tym cały trening będzie trwał dłużej.

Trzeci z kolei czynnik określany jest na bieżąco. Otóż aplikacja, od tego momentu, będzie nam pokazywać, ile podciągnięć mamy wykonać w każdym dniu treningowym. Początkowo może to być chociaż 1, 1, 2, 1 i 1, czyli "marne" 6. (Między kolejnymi seriami odpoczniemy przez 45 albo 60 sekund). Po takim dniu treningowym, aplikacja poprosi nas o ocenę naszej siły, tzn. określimy, czy wskazany trening był dla nas zbyt łatwy, w sam raz, albo może zbyt trudny. Tego typu ocena wpłynie na to, jak bardzo (i czy w ogóle) wzrośnie stopień trudności przy kolejnej okazji - czyli za 2 dni, bo zalecany jest dzień przerwy między właściwymi treningami. W końcu dojdziemy do momentu, że będzie trzeba wykonać - jeśli celem będzie seria 25 - kolejno np. 6, 7, 9, 7 i 9 podciągnięć. Oczywiście, to daje w sumie więcej niż 25, ale właśnie o to chodzi, ponieważ mamy wykonać 25, ale za jednym zamachem, a nie z przerwami.

Aplikacja na bieżąco pokazuje pasek postępu, zatem dowiemy się, na jakim etapie dochodzenia do obranego celu już jesteśmy. Jednocześnie mamy dostęp do prostego loga (historii) ćwiczeń, tak więc dowiemy się też, ile podciągnięć wykonaliśmy i w jakim dniu. Zdradzimy, że osiągnięcie 1/3 celu da nam wirtualny brązowy puchar, 2/3 - srebrny, a po dojściu do celu - złoty. Co dalej? W tej chwili powinniśmy już umieć wykonać X podciągnięć. Jeśli tak będzie, program zaoferuje nam tzw. tryb utrzymania siły - będący niczym innym, jak kolejną serią podciągnięć. Jeżeli jednak zaczęliśmy od celu np. 10 podciągnięć, rezultat można w programie wyzerować i przejść do wykonywania stosownie większej liczby.

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Pull UpsPull Ups dla Android
2016-02-17

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pull Ups