w
googluj

SuperBetter 1.1.12


ico
SuperBetter to aplikacja mobilna mająca wzmocnić naszą wewnętrzną siłę i wytrzymałość w obliczu niepowodzeń. Brzmi to może nieco enigmatycznie, ale to unikalny program. Zaraz powiemy dokładniej, o co w nim chodzi. W tym momencie zaznaczymy tylko odnośnie spraw technicznych, że 1) dostępny jest na urządzenia z systemami Android oraz iOS - przyjrzymy się teraz bliżej wersji przeznaczonej dla pierwszego z wymienionych; 2) po uruchomieniu wymagać będzie od nas zarejestrowania się poprzez adres e-mail bądź za pośrednictwem Facebooka, co da nam następnie okazję kontynuowania przygody w aplikacji internetowej znajdującej się w witrynie SuperBetter.com; 3) wymaga stałego dostępu do internetu.

Czym więc jest SuperBetter? Określić go można mianem gry, ale gry w prawdziwe życie. Aplikacja proponuje specjalnie zaprojektowany system misji, zadań i wyzwań, których wykonanie trwa od kilku do kilkunastu minut dziennie (przy czym podkreślmy, że nie ma żadnego przymusu robienia czegokolwiek w jakimkolwiek terminie). Jak to w komputerowych grach fabularnych bywa, za wykonane misje otrzymujemy wzrost poziomu doświadczenia, co otwiera drogę do nowych przygód. Identyczna jest filozofia SuperBetter. Przykładowo, możemy wziąć udział w przygodzie polegającej na tym, aby po następnym wyjściu z domu nie wpatrywać się w ekran smartfona, ale rozejrzeć się, uśmiechnąć do ludzi. Swoje obserwacje możemy potem wpisać we wbudowanym pamiętniku, jako że chodzi głównie o to, aby bardziej uświadamiać sobie to, co się dzieje: z nami i wokół nas. Jeśli brzmi to psychologicznie - to dobrze, ponieważ jest to tak naprawdę gra psychologiczna, skłaniająca nas do zmiany krok-po-kroku (by nie powiedzieć: kroczek-po-kroczku). A w jakim kierunku? Odpowiemy na to na końcu.

Oprócz zadań, które może i wymagają pewnego planu z naszej strony, są i takie, które mają nas zmotywować do działania "tu i teraz". Co więc np. wtedy, gdy akurat nam się nudzi? Oto aplikacja daje możliwość skorzystania z "power-upów". Są to krótkie zadania, dzięki którym mamy od razu poczuć się lepiej. Takim wzmacniaczem może być wypicie szklanki wody czy przejście się wokół domu itp. Zadanie może być dokładnie opisane (jak te wymienione), ale może być też ogólnikowe i stanowiące inspirację. W związku z tym SuperBetter może zachęcić do tego, byśmy zrobili coś rutynowego, ale w alternatywny sposób; byśmy zajęli się na chwilę swoim hobby; czy też zrobili coś ryzykownego - coś, co podniesie nam ciśnienie. Zadań jest mnóstwo, a co chwilę odkrywa się nowe.

Po zatwierdzeniu wykonania misji czy wzięcia "power-upu", zobaczymy, ile otrzymaliśmy za to wirtualnych punktów. W zależności od zadania, może to być 1 punkt siły emocjonalnej czy 2 punkty siły fizycznej oraz 1 punkt siły emocjonalnej i 1 punkt siły mentalnej itp. (W aplikacji wykorzystywane jest w tym celu słowo "resilience", które tłumaczone dosłownie oznacza "sprężystość, elastyczność, prężność, żywotność". Nie wydaje się, aby jakiekolwiek z tych polskich tłumaczeń odzwierciedlało ideę postępu tak bardzo, jak zwykłe słowo "siła", i dlatego mówimy tu o sile). Jak w grze komputerowej, po zdobyciu określonej liczby punktów, przejdziemy na wyższy poziom. Aplikacja ma działać na nas motywująco, nic zatem dziwnego, że już pierwszy poziom to "Wojownik".

W SuperBetter najważniejszy jest rezultat długofalowy; taki, który będzie miał stałe odzwierciedlenie w naszym życiu. Stąd spora liczba krótkich zadań. Kroczek-po-kroczku - i mamy być bardziej optymistycznie nastawieni do życia i szczęśliwi z tego, co już mamy, a czego nie zauważamy. Jest to stwierdzenie generalne, ale wynika to właśnie z natury aplikacji. Program, mimo wszystko, trudno opisać. Trzeba go przetestować na sobie. Nie mówimy, że koniecznie przypadnie nam do gustu. Aplikacja, po pewnym czasie, będzie proponować np. medytację, co już nie ma związku z czystą psychologią i nie jest już takie neutralne, jakby się zdawało z początku. Najważniejsze jednak, że aplikacja jest elastyczna i do niczego nie zmusza. Sami decydujemy, z czego skorzystamy. Sami obieramy kierunek zmian - możemy nawet określić własne "power-upy" oraz misje, tak więc SuperBetter to nie tylko rozbudowana i przemyślana gra w życie, ale też edytor takiej gry.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.superbetter.com

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez adres e-mail albo za pośrednictwem danych z Facebooka jest wymagana. Aby korzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji, trzeba być w trybie online. W trybie bez połączenia z internetem można jedynie zmienić ustawienia oraz poznać ogólne statystyki swojego profilu.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SuperBetterSuperBetter dla Android
2018-10-05

Ilość pobrań: 40 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SuperBetter