w
googluj
pl

Kcalmar 1.2.1


ico
Kcalmar to aplikacja kulinarna, która oferuje 12 rodzajów diet - i w sumie ponad tysiąc przepisów - ułożonych przez profesjonalnych dietetyków, wymienionych z nazwiska. Dla sportowców, dla "super mózgu", dieta paleo, wegetariańska, bezglutenowa, cukrzycowa, odchudzająca, a także tzw. "zdrowa dieta rodzinna" czy "dieta dla przyszłej super mamy" - to niektóre z nich. Choć diety opracowane są przez dietetyków, a nie przez komputerowe algorytmy, to są bezpłatne. (Nie ma kosztów ukrytych, choć możliwe jest zamówienie diety indywidualnej, przygotowanej po konsultacji z dietetykiem specjalnie dla nas. W tym celu trzeba się skontaktować bezpośrednio z producentem; nie ma bowiem takiej opcji w samym programie). Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android oraz iOS, a przypatrzmy się teraz możliwościom wersji skierowanej do użytkowników systemu Google'a.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji musimy się zarejestrować. Mamy 2 opcje: podać adres e-mail albo wykorzystać pośrednictwo konta posiadanego na Facebooku. Potem wypełnimy swój profil osobisty na potrzeby Kcalmara. W związku z tym podamy: płeć, wiek, wzrost, wagę, a także określimy stopień swojej aktywności fizycznej oraz osobisty cel (np. zdrowe odżywianie, utrata wagi, zwiększenie wagi, poprawa wydolności fizycznej). Następny krok polega już na wybraniu kategorii (Korpo, Zdrowie, Mama, Sport) oraz konkretnej diety. Tu ważna uwaga: w dowolnej chwili można opuścić daną dietę i przejść do innej, pochodzącej nawet z innej kategorii.

Program cechuje się nietuzinkowym interfejsem: awangardowym, jakby futurystycznym, choć posiadającym wyraźne akcenty Material Design. Jeśli natomiast chodzi o funkcje, jakie zostały w nim zaimplementowane, to wspomnijmy przede wszystkim o automatycznie tworzonej liście zakupów: jednym tapnięciem z poziomu wybranej diety i jadłospisu, przejdziemy do listy potrzebnych produktów na tydzień aktualny oraz (oddzielna zakładka) przyszły. Produkty podzielono inteligentnie najpierw na rodzaje (mięso, nabiał itd.), dzięki czemu łatwiej je będzie "upolować" w sklepie. Obok nazwy każdego produktu znajdziemy pole przeznaczone na tapnięcie, gdy dokonamy już zakupu. Listy zakupów są oczywiście oddzielne dla każdej z diet.

Ograniczenia!
Wymagana jest rejestracja poprzez adres e-mail albo zalogowanie się za pośrednictwem Facebooka. Tryb online wymagany jest do aktualizacji jadłospisu.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
KcalmarKcalmar dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 73 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Kcalmar