w
googluj
pl

Weź tabletkę 1.8


ico
Weź tabletkę to skrajnie prosta i skrajnie łatwa w obsłudze aplikacja mobilna dająca możliwość utworzenia cyklicznych przypomnień o braniu lekarstw. Dostępna jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android.

Przy tworzeniu alertu (wystarczy tapnięcie, by przejść do kreatora) określimy tylko 4 rzeczy: 1) nazwę lekarstwa, 2) dawkowanie (np. "1 tabletka" albo "Weź 3 tabletki"; notatka może być jednak dowolna), 3) częstotliwość powtarzania (co 1-59: minut, godzin, dni bądź nawet tygodni), datę i czas startu powiadomienia (ustawimy ją za pośrednictwem systemowego selektora daty i czasu).

Ekran startowy zawierał będzie następnie listę wszystkich skonfigurowanych alertów. Pod nazwą lekarstwa zobaczymy ustawioną częstotliwość (np. "Powtórz co 24 godziny"). Tapnięciem w alert przejdziemy do trybu jego edycji, natomiast tapnięciem w sąsiadującą z nim ikoną kosza - usuniemy go. Ile powiadomień możemy ustawić? W naszym teście dodaliśmy 10 przypomnień, a wciąż można było więcej - producent mówi, że zdefiniujemy dowolną liczbę.

A gdy nadejdzie odpowiedni moment, usłyszymy powiadomienie. Nie da się ustawić sygnału dźwiękowego, tzn. usłyszymy ten, który jest domyślnie skonfigurowany w systemie. Jeżeli ekran urządzenia będzie wówczas wyłączony, to zostanie włączony - i od razu zobaczymy nazwę lekarstwa oraz powiązaną z nim notatkę. Usłyszmy też jak tę notatkę wypowiada syntezator mowy - oczywiście, pod warunkiem jej wcześniejszego sporządzenia oraz posiadania syntezatora w systemie.

Program działa dobrze. Co prawda, pewnym ograniczeniem może być to, że jedyna opcja dostępna po otrzymaniu powiadomienia to wyłączenie powiadomienia - nie ma więc opcji odłożenia go ("drzemki") - ale nie jest to w tym wypadku wada dyskwalifikująca. Jeśli więc posiadamy urządzenie z Androidem, a jesteśmy przewlekle chorzy lub z innego powodu musimy pamiętać o swoich lekach i o ich systematycznym zażywaniu - omawiana aplikacja powinna nam, na swój skromny sposób, pomóc.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Odczytanie notatki dodanej do lekarstwa wymaga posiadania w systemie syntezatora mowy.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Weź tabletkęWeź tabletkę dla Android
2016-03-11

Ilość pobrań: 21 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Weź tabletkę