w
googluj

Simple Workout Log 3.8.3


ico
Simple Workout Log jest to narzędzie przeznaczone do zapisywania i monitorowania swoich ćwiczeń na siłowni, choć z powodzeniem przydać się może także do treningów kardio, czyli wytrzymałościowych (maszerowania, biegania, jazdy na rowerze, pływania itd.). Przejrzystość i prostota to najważniejsze cechy aplikacji. Producent twierdzi, że zaprojektował ją w ten sposób, aby użytkownik możliwie najmniej koncentrował się na niej, a całą uwagę skupił na podejmowanym treningu. To nie jest tylko slogan. Program jest rzeczywiście prosty, ale przy tym dopracowany: ma wszystko, co najistotniejsze, i nie ma niczego, co byłoby zbędne. Przykładową zaletą z perspektywy funkcjonalności jest możliwość wprowadzania ćwiczeń z poziomu ekranu blokady. Ta świetna aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Opcjonalne jest założenie w niej konta - w aplikacji WWW na SimpleWorkoutLog.com - co pozwoli na przegląd dziennika z poziomu dowolnego komputera. Stosowną funkcję odnajdziemy w ustawieniach, a przy tworzeniu profilu podamy adres e-mail.

Ekran startowy aplikacji dla Androida udostępnia statystykę wszystkich treningów oraz spis ostatnio odbytych ćwiczeń. Przy wprowadzaniu treningu siłowego, program udostępnia przyciski służące do zmiany liczby powtórzeń i wagi. Po ich przytrzymaniu zmiana wartości przebiega jeszcze szybciej. Jednym przyciskiem zapiszemy set (np. 30 pompek). Różne treningi mogą być ze sobą łączone i temu poświęcona jest oddzielna zakładka. W wypadku kardio, mamy możliwość wprowadzenia czasu treningu (wymagane), dystansu, pulsu oraz liczby spalonych kalorii. Program wyposażono w czasomierz (domyślnie: 2 minut) w przypadku treningu siłowego, oraz stoper w przypadku treningu kardio. W razie czego dodamy do dowolnego treningu notatkę. Aplikacja umożliwia wprowadzenie treningów odbytych w przeszłości, zaś wszystkie zobaczymy też z perspektywy wbudowanego kalendarza. Program posłuży nam także do monitorowania wagi ciała. A funkcji jest jeszcze więcej.

Po pierwszym uruchomieniu, aplikacja da nam opcję pobrania gotowych ćwiczeń, dzięki czemu nie będziemy musieli wprowadzać ich nazw oraz typów (siłowy/wytrzymałościowy). Ale to tylko teoria. Nie jest to bowiem zbyt dobra opcja dla nas, Polaków, jako że nazwy nie są spolszczone; lepiej więc samemu je wprowadzić w edytorze, co sprowadzi się do podania nazwy i typu (opcjonalnie podać można też kategorię; aplikacja udostępnia zakładkę z listą ćwiczeń, ale i listą kategorii). Druga ważna rzecz związana z brakiem spolszczenia - czego nie uznajemy jednak za zbyt wielką wadę - jest to, że domyślnie stosowane są jednostki imperialne, tzn. że waga liczona jest w funtach, a nie w kilogramach. Zmienimy to jednak po przejściu do ustawień globalnych. Jedyna realna wada, jeśli już mielibyśmy ją wskazać, to nieco zbyt mały stopień zastosowanej czcionki.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.simpleworkoutlog.com

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam wymaga wersji Pro, a kosztuje ona 9,77 zł. Opcjonalne jest założenie konta poprzez adres e-mail, co umożliwi dostęp do dziennika z poziomu aplikacji internetowej.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Simple Workout LogSimple Workout Log dla Android
2018-01-20

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Simple Workout Log