w
googluj

Movesum 1.4


ico
Movesum jest to aplikacja mobilna będącą pedometrem, czyli licznikiem kroków, ale i czymś więcej - czymś, do pewnego stopnia, świeżym w dziedzinie programów fitnessowych. Zanim przejdziemy do opisania tej świeżości, wymienimy warunki korzystania z aplikacji. Są 2. Po pierwsze, musimy posiadać urządzenie z systemem operacyjnym Android (ale: jest też wersja dla iOS). Po drugie, musimy zezwolić aplikacji Movesum na czytanie danych znajdujących się na naszym koncie w aplikacji Google Fit. Google Fit to popularna, darmowa usługa służąca do monitorowania różnych podstawowych czynników (np. kroków właśnie, spalonych kalorii i ogólnego czasu) naszej codziennej aktywności fizycznej (spacerowania, biegania, jazdy na rowerze itp.). Musimy posiadać jego oficjalnego klienta w swoim Androidzie i w związku z tym Movesum, na wstępie, przekieruje nas do strony Google Fit w sklepie Google Play, skąd ten program pobierzemy i go zainstalujemy. Na koniec, z poziomu Movesum połączymy się z naszym kontem Google Fit i...

...znajdziemy się w końcu we właściwym interfejsie - przypominającym... Google Fit! (jednocześnie: typowym dla iOS). Podobnie, jak program Google, Movesum stawia na prostotę. Tu jednak prostota jest jeszcze "prostsza". Aplikacja udostępnia nam tylko kilka opcji. Jedna z nich, domyślnie już włączona, to funkcja powiadomienia o wypełnieniu założonego celu. Główna idea polega na przejściu wskazanej przez nas liczby kroków w ciągu dnia. Domyślnie, jest ich 5 tysięcy. Przyciskami łatwo zmniejszymy bądź zwiększymy tę wartość o 500. Potem będziemy mogli poznać 7-dniowe statystki. Wszystko na ekranie głównym lub po wykorzystaniu gestu przesunięcia w lewo/prawo albo dół/góra. Super.

I co dalej - no... Movesum łączy się więc z Google Fit, wymagając instalacji tego programu, i daje nam na ekranie informację o przebytych już krokach, czyli to samo, co daje już (obok wielu innych rzeczy) Google Fit?! Oczywiście, istnienie Movesum byłoby w takim razie bezcelowe, ale kluczowa właściwość tej aplikacji polega na tym, że na ekranie głównym wyświetla nam także informacje o tym, jak te przebyte kroki wpłynęły już na spalenie (jakiej części) owoców, warzyw, produktów spożywczych typu "śmieciowe jedzenie", a także np. piwa czy coli itp. Tak więc jeśli co jakiś czas rzucimy okiem na ekran startowy, dowiemy się, że te X kroków już przebytych to ekwiwalent zjedzenia X bananów, X sałaty, X hamburgera czy wypicia X szklanek coli.

I wiecie co? Funkcja jest świetna! A jest jeszcze coś fajnego. Po tapnięciu w, dajmy na to, hamburgera, dowiemy się, ile ma kalorii (a ma 460!) oraz ile oznacza to kroków (10246!!!). Co więcej, poznamy procentowy rozkład najważniejszych składników odżywczych, jakie się w nim znajdują, tzn. węglowodanów (33%), białka (22%) i tłuszczu (45%!). Te same informacje poznamy po tapnięciu w dowolny inny produkt. Wszystkie są na liście przewijanej horyzontalnie; lista jest na bieżąco aktualizowana (początkowo nie ma na niej piwa, frytek itp.). Będzie to wszystko jeszcze, jeszcze bardziej interesujące, gdy zobaczymy opis choćby takiego niepozornego banana czy selera.

W rezultacie? Dowiemy się, ile ruchu (kroków) wymaga spalenie energii pochodzącej z jedzenia i picia. I niby nie jest to coś odkrywczego - wiadomo: śmieciowe jedzenie ma dużo kalorii itd. - ale jest to tak dobrze, harmonijnie wkomponowane w prościutki mechanizm mierzenia kroków, że polecamy Movesum wszystkim użytkownikom Google Fit. Nie jest to coś odkrywczego, ale z pewnością da nam dodatkowy impuls do ruchu. To świetny dodatek do Google Fit, który uzupełni naszą wiedzę dotyczącą naszej aktywności o fundamentalną wiedzę dotyczącą naszego odżywiania się. Wreszcie: wiedząc, że X kroków wymaga, by spalić tego głupiego hamburgera, może zjemy w zamian kaloryczny ekwiwalent w postaci czegoś zielonego?... Bo o to tu właśnie chodzi!

PS. Czym dłużej siedzimy w aplikacji, tym bardziej nam się podoba. Ostatecznie: polecamy ją wszystkim, którzy lubią programy fitnessowe!

Ograniczenia!
Wymagana jest instalacja aplikacji Google Fit i połączenie się z posiadanym w niej kontem

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze1.1

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MovesumMovesum dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Movesum