w
googluj
pl

Mobit Skaner 3.60.18


ico
Mobit Skaner jest to czytnik kodów kreskowych dostępny na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Dzięki niemu uzyskamy dostęp do informacji o przeszło 5,5 milionach produktów (baza z dnia na dzień jest większa), które znajdują się w bazie danych GS1 Polska. GS1 to międzynarodowa organizacja o charakterze non-profit, która zajmuje się standaryzacją w dziedzinie "zarządzania łańcuchem dostaw i zarządzania popytem". Jej polska jednostka ma siedzibę w Poznaniu - w Instytucie Logistyki i Magazynowania, który jest bezpośrednim producentem omawianej aplikacji. Co to wszystko oznacza dla zwykłego użytkownika? Oznacza to, że program posłuży nam do szybkiego i łatwego odnalezienia np. artykułów spożywczych i sprawdzenia ich składników oraz wartości odżywczych, poznania opinii na ich temat ze strony innych konsumentów, a także wybrania najlepszej oferty cenowej spośród sklepów oferujących taki produkt. Ale to i tak nie wszystko. Program wyposażono również w co najmniej 2 inne funkcje, które w końcu sprawiają, że naprawdę warto mu się bliżej przyjrzeć - okaże się bowiem, że to nie tylko skaner, a właśnie coś więcej.

Zacznijmy jednak od samej funkcji skanowania. Do otrzymania opisu produktu posłużymy się jedną z 2 metod. Pierwsza polega na przyłożeniu kodu kreskowego, znajdującego się na opakowaniu produktu, pod "skaner", czyli pod oko tylnej kamerki wbudowanej w urządzenie. Gdy tylko kod zostanie wychwycony (a trwa to mniej niż sekundę), zobaczymy opis (po ponad sekundzie, bo następuje wczytanie danych z internetu; tak czy siak, cała operacja trwa chwilę). Druga metoda polega na wpisaniu kolejnych cyfr składających się na kod. To oczywiście sposób mniej komfortowy, ale też działa i daje pożądany rezultat, czyli opis. Obie metody dostępne są dla nas od razu na ekranie startowym programu. A z czego dokładnie składa się opis produktu? Zasadniczo zawiera on te same informacje, co opakowanie; dotyczy to np. składu czy wartości odżywczych. Unikalną cechą jest za to słownik dodatków spożywczych z grupy E. Jeżeli zeskanowaliśmy produkt, który zawiera e-składnik, to poznamy go nawet bardziej niż dobrze: otrzymamy szczegółowe informacje o dopuszczeniu go do stosowania od strony prawnej, a także poznamy pochodzenie substancji, jej przeciętne spożycie na świecie czy zastosowanie w produktach końcowych.

Powiedzieliśmy, że Mobit Skaner to nie tylko skaner. To prawda. Okazuje się, że aplikacja udostępnia nam także świeżutkie gazetki reklamowe popularnych sieci handlowych: Biedronka, Kaufland, Lidl, Neonet, Żabka itp. Aby zobaczyć listę dostępnych sklepów, wystarczy jedno tapnięcie z poziomu ekranu startowego. Mało tego, program umożliwia wyświetlenie sieci wedle naszej lokalizacji (automatycznie) bądź wedle nazwy miasta (musimy ją wpisać). Jeżeli dana sieć udostępnia obecnie kilka gazetek, otrzymamy dostęp do wszystkich. Samo ich przeglądanie jest przyjemne; widok na daną stronę można powiększyć tradycyjnymi gestami itd. I to była pierwsza "nadzwyczajna" funkcja Mobita - druga jest natomiast taka, że program wyposażono w 3 listy: "moje zakupy", "obserwowane" oraz "lista życzeń". Gdy otrzymamy opis produktu po jego zeskanowaniu, otrzymamy również możliwość dodania go do jednej z tych list. I choć obsługa list sprowadza się tylko do funkcji dodaj/usuń produkt z listy, to i tak zaliczamy obecność tej funkcji do ważnych plusów. W Mobicie możemy zawsze wstępnie wskazać jakiś bardziej interesujący nas produkt, a potem - jakby co - dodać go do naszej prawdziwej listy zakupów prowadzonej w innej, wyspecjalizowanej aplikacji. Zresztą: jest tu też funkcja udostępnienia z poziomu opisu produktu, więc drogę można jeszcze skrócić (tzn. nie trzeba wcale korzystać z tych 3 list).

Producent twierdzi, że "dzięki Mobit Skanerowi jednym kliknięciem docierasz do informacji o produktach dostępnych w całej sieci". I choć w czasie testowania aplikacji kilka razy zdarzyło nam się, że produktu akurat nie było (wtedy można samemu wprowadzić jego nazwę do bazy), to biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia oraz dostępność choćby tych gazetek reklamowych w jednym i tym samym miejscu, czyli w tej jednej aplikacji - zdecydowanie ją polecamy.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.produktywsieci.pl

Ograniczenia!
Tryb online jest wymagany, aby móc korzystać z pełnej funkcjonalności programu. W trybie offline można jedynie przejrzeć nazwy produktów dodanych do 3 rodzajów list ulubionych, a także listy zawierającej historię zeskanowanych produktów.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Mobit SkanerMobit Skaner dla Android
2018-06-25

Ilość pobrań: 160 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Mobit Skaner