w
googluj

Mobipocket Creator 4.2 bulid 41


Mobipocket Creator to bardzo rozbudowane, proste w obsłudze narzędzie, pozwalające na tworzenie własnych książek elektronicznych w formacie PRC z wykorzystaniem dokumentów HTML oraz obrazów, jaki plików źródłowych. Dodatkowo program został wyposażony w sprawny moduł importowania dowolnych plików PDF, dokumentów edytora tekstu Microsoft Word oraz zwykłych plików tekstowych, dzięki czemu wystarczy kilka kliknięć, aby stworzone już dokumenty w tych formatach, przekształcić do formatu elektronicznej książki.

Program stanowi wystarczające środowisko pracy nawet dla komercyjnych zastosowań, ponieważ pozwala na zaprojektowanie pliku książki elektronicznej w każdym calu oraz jego publikację nawet z ograniczeniami DRM. Aby stworzyć pierwszy projekt, w głównym oknie programu wystarczy wybrać jedną z opcji, z której chcemy skorzystać. Każda nowa książka tworzona jest poprzez wygodny kreator, dzięki któremu nie zapomnimy o stworzeniu odpowiednich działów. Prócz samej treści użytkownik ma możliwość stworzenia strony tytułowej, spisu treści, adnotacji oraz innych dodatków. Kolejno dodawane elementy prezentowane są na czytelnej liście, dzięki czemu lokalizacja pliku, który chcemy edytować jest bardzo łatwa.

Kiedy nasza publikacja będzie już gotowa, wystarczy użyć odpowiedniego przycisku, aby nadać jej metadane oraz wyeksportować do pliku PRC (jednego z bardziej popularnych wśród czytników elektronicznych). Po tym procesie plik jest gotowy do użytku na fizycznym urządzeniu, ale jeśli takim nie dysponujemy, Mobipocket Creator udostępnia emulator, aby sprawdzić jak nasza książka będzie wyglądała na tego typu urządzeniu.

Uwaga!
Program nie jest już dłużej rozwijany.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (8 głosów)

Strefa Download programu
Mobipocket CreatorMobipocket Creator 4.2 bulid 41
Wersja stabilna
10.12 MB | 2014-03-15

Ilość pobrań: 4942 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 19

Komentarze (1)
Mobipocket Creator
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.14 12:48
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z tym rozbudowaniem programu to bym nie przzesadzała, ale działa poprawnie, podobnie jak dopełniający go Mobipocket Reader. W tej chwili kojarzony raczej z Win XP, jeśli ktoś potrzebuje prostego w obsłudze programu bez łączenia się z bajeranckimi bazami danych, to polecam. Dobre doświadczenia.
Mobipocket Creator 4.2 bulid 41