w
googluj

Namo eBookEditor 1.0.0.29


Książki elektroniczne z roku na rok zyskują coraz większą popularność i stopniowo wypierają z rynku książki tradycyjne, a ich komfortowe czytanie możliwe jest na coraz większej ilości urządzeń. Namo eBookEditor to, jak sama nazwa wskazuje, aplikacja przeznaczona do edycji i tworzenia książek elektronicznych, które będą kompatybilne z urządzeniami Apple – iPadem i iPhone’m – oraz z gadżetami wyposażonymi w system Android (zarówno z tabletami, jak i smartfonami).

Interfejs programu przypomina zwykły edytor tekstu – na pierwszy rzut oka można go nawet pomylić z Wordem. W programie zastosowano edytor WYSIWYG (what you see is what you get), co oznacza, że wszystkie elementy wprowadzone w edytorze będą wyglądały dokładnie tak samo w produkcie finalnym. Oprócz wprowadzania tekstu, możliwe jest także wstawianie do ebooków zdjęć, tabel, list, hiperłączy czy spisów treści, a opcje formatowania pozwalają na schludne rozplanowanie układu książki. Co więcej, samo środowisko edytora również można dostosować w znacznym zakresie do swoich potrzeb, przesuwając i ukrywając poszczególne panele, paski narzędzi i przyciski.

Nie należy oceniać książki po okładce, jednak to z nią nasz potencjalny czytelnik będzie miał pierwszy kontakt. Aby był on pozytywny, producent eBookEditora przygotował specjalne narzędzie do edycji okładek, w którym dobierzemy do niej odpowiednie tło, zdjęcie z własnych zasobów i fantazyjnie sformatujemy tytuł. Można także skorzystać z jednego z kilkudziesięciu gotowych szablonów.

Po zakończeniu pracy nad składem pozostaje jedynie zapisanie naszego wiekopomnego dzieła. Można to zrobić w popularnym formacie EPUB, sprawdzając wcześniej, czy nasz ebook jest z nim zgodny.

Co więcej, aplikacja pozwala także na bezpośredni import dokumentów z pakietu MS Office oraz feedów RSS. Możliwe jest także włączanie w treść książki zwykłych plików TXT oraz stron HTML. Obsługa HTMLa idzie w programie jeszcze o krok dalej: właśnie w nim udostępniany jest nam podgląd kodu źródłowego książki, dzięki czemu - w razie konieczności - poprawimy wszelkie błędy z pominięciem interfejsu graficznego.

Aplikacja Nemo eBookEditor to przede wszystkim wspaniały wybór dla wszystkich entuzjastów, chcących spróbować swoich sił jako niezależni pisarze, samodzielnie dystrybuujący swoje książki w internecie.

Ograniczenia!
Funkcjonalność wersji trial jest ograniczona do 15 dni. Dodatkowo, przez ten czas do każdego tworzonego ebooka można importować jedynie po 3 pliki zewnętrzne, a zapisywane książki oznaczane będą znakiem wodnym.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Namo eBookEditorNamo eBookEditor 1.0.0.29
Wersja stabilna
31.69 MB | 2014-01-09

Ilość pobrań: 286 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Namo eBookEditor