w
googluj

Kindle Previewer 3.17


Kindle Previewer to program emulujący wyświetlanie e-booków przez urządzenia oraz aplikacje Kindle, przeznaczone do lektury elektronicznych książek. Program przysłuży się wydawcom, pozwalając na porównanie wyglądu e-książki w różnych czytnikach i aplikacjach Kindle, jednak zadowoli także zwykłych użytkowników, którzy mogą używać narzędzia jako wygodnej przeglądarki e-booków zapisanych w formatach MOBI, AZW, OPF, PRC, HTML, ZIP (XMDF) i EPUB. Urządzenia oraz aplikacje emulowane przez program to: Kindle Fire (także wersje HD 7” i HD 8.9”), Kindle Paperwhite, Kindle DX, Kindle for iPhone oraz Kindle for iPad. Kindle Previewer oferuje wsparcie także dla najnowszego formatu - Kindle Format 8,, który pozwala na wykorzystanie HTML5 oraz stylów CSS w e-bookach, dzięki czemu można stosować elementy takie jak: skalowalna grafika wektorowa, drop-cap, szablony fixed, listy numerowane, czcionki osadzone, odwołania, pop-up tekstowy, zagnieżdżone tabele, paski boczne, widok panelu Kindle. Należy jednak pamiętać, że pierwszym urządzeniem korzystającym z Kindle Format 8 jest dopiero Kindle Fire, tak więc, jeżeli chcemy doświadczyć możliwości nowego formatu, w programie należy ustawić emulację odpowiedniego czytnika. Aplikacja, w zamyśle jej producenta, ma służyć głównie do walidacji poprawnego wyświetlania elektronicznych książek stworzonych przy pomocy narzędzia KindleGen.

W każdej chwili możemy zdecydować się na korzystanie z wybranego czytnika oraz ustawić pozycję emulowanego ekranu na pionową bądź horyzontalną, uzyskujemy także dostęp do opcji wyświetlania okładki e-booka, przeglądu spisu treści, włączenia widoku NCX, powiększania i pomniejszania widoku kontentu oraz okna Kindle, ustalania rozmiarów czcionek, wyboru rodziny fontów, korzystania z trzech trybów koloru (normalny, sepia, nocny), a także wyświetlania tekstu w dwóch kolumnach. Nawigacja pozwala na przechodzenie do wybranych stron, a także końca i początku książki, podglądanie jej okładki, przemieszczanie się do kolejnych obrazów, automatyczne odwiedzanie następujących po sobie stron oraz wyszukiwanie określonych słów w treści e-booka. Program można obsługiwać za pomocą skrótów klawiatury.

Szata graficzna programu została wykonana na przyzwoitym poziomie. Z obsługą aplikacji powinni sobie poradzić także mniej zaawansowani użytkownicy, jednak tylko wydawcy będą mogli rozpoznać prawidłowo wszystkie różnice i mankamenty, pojawiające się podczas wyświetlania e-książek w rozmaitych wersjach Kindle. W razie wystąpienia problemów z obsługą, można skorzystać z krótkich porad i podręcznika, które umieszczono na stronie producenta, a także zagłębić się w wyczerpującą dokumentację, dostępną zarówno poprzez sam program, jak i witrynę Amazon.

Wymagania!
Wymagany jest przynajmniej 15 calowy ekran monitora, minimalna rozdzielczość potrzebna dla programu to 1024x768px.
Korzystanie z aplikacji w Windows XP wymaga zainstalowanego Service Pack 3, do działania programu w Windows Vista niezbędny jest Service Pack 2.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Kindle PreviewerKindle Previewer 3.17
Wersja stabilna
239.77 MB | 2017-12-22

Ilość pobrań: 445 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Kindle Previewer