w
googluj

Final Draft 11.1.0 Build 75


Final Draft to jeden z najpopularniejszych i najbardziej funkcjonalnych programów przeznaczonych dla scenarzystów. Aplikacja umożliwia pisanie, formatowanie i edytowanie scenariuszy do filmów, seriali, sztuk teatralnych; ułatwia także tworzenie wszelkich innych form tekstowych, jak choćby listów, manuskryptów, opowiadań czy choćby zwykłych dokumentów tekstowych.

Aplikacja Final Draft dysponuje własnym, zaawansowanym edytorem tekstu, pozwalającym na dowolne formatowanie i wyposażonym w funkcję sprawdzania pisowni dla wielu języków, w tym dla polskiego. Final Draft potrafi również na bieżąco kontrolować poprawność wprowadzanego formatu, wykrywając takie błędy, jak niedokończone lub pominięte dialogi czy zbędne przerwy. W programie istnieje również ponad 100 templatek (szablonów), podzielonych na kategorie (film, telewizja, teatr etc.) i umożliwiających szybkie rozpoczęcie pracy nad właściwym skryptem.

Co ważniejsze, Final Draft dysponuje również zaawansowanym modułem zarządzania fabułą, w którym możemy śledzić wszystkie wątki oraz ich powiązania, unikając tym samym błędów i nieścisłości. Możliwe jest także szybkie nawigowanie między poszczególnymi scenami, wyszukiwanie przy pomocy słów kluczowych i tworzenie notatek, zawierających pomysły, fragmenty dialogów i inne przydatne drobnostki.

W programie istnieje także funkcja definiowania i uruchamiania makr, wyświetlania nagłówków i stopek, generowania raportów i tworzenia baz danych zawierających imiona postaci. Możliwe jest również wysłuchanie brzmienia świeżo spisanych dialogów – Final Draft posiada funkcję ich czytania z podziałem na głosy postaci. By kontrolować wydajność swojej pracy, możemy skorzystać z funkcji raportowania, w której zawarte są dane dotyczące ilości słów lub znaków zapisanych w wybranym przedziale czasowym, liczba godzin spędzonych przy pracy z programem etc.

O popularności i funkcjonalności programu najlepiej świadczy fakt, że zachwalają go m.in J.J Abrams (scenarzysta popularnego serialu „Lost”) oraz James Cameron i Tom Hanks, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Na co dzień z aplikacji korzystają również takie wytwórnie, jak Pixar, Sony, Warner Bros, DreamWorks i Paramount. Final Draft jest jednak na tyle prosty w obsłudze, że poradzą sobie z nim nawet początkujący twórcy.

Uwaga!
By pobrać program, należy na podanej stronie podać swoje dane i adres email, a następnie użyć uzyskanego linku.

Ograniczenia!
Funkcjonalność wersji trial jest ograniczona do 30 dni.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (5 głosów)

Strefa Download programu
Final DraftFinal Draft 11.1.0 Build 75
Wersja stabilna
69.3 MB | 2019-10-23

Ilość pobrań: 439 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
Final Draft
avatararrow
~LeszekB | 2017.05.21 23:32
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wystarczy wejść na stronę producenta programu, by stwierdzić, że sprawdzanie polskiej pisowni i polski tezaurus to bujda. Proszę nie podawać niesprawdzonych informacji. Edytor rzeczywiście genialny ale nie po polsku. :(
Final Draft 9.0.8.190