w
googluj

Peacock Color Picker 3.1.9


Peacock Color Picker - jest to program do pobierania kolorów z ekranu, wyróżniający się sporą funkcjonalnością, przemyślanym interfejsem i bezproblemowym działaniem. Aplikacje tego typu są niezbędnym elementem w pracy dla osób zajmujących się tworzeniem stron internetowych oraz grafiką komputerową.

Pobieranie koloru z pulpitu odbywa się nieco inaczej niż w konkurencyjnym oprogramowaniu, niemniej procedura jest równie intuicyjna. Pierwszym etapem jest skopiowanie powiększonego fragmentu zawartości ekranu do okna programu - w tym celu naciskamy na przycisk "Capture Color From Screen" i trzymając lewy przycisk myszy przenosimy kursor w interesujące nas miejsce. Wykonany przez nas zrzut od tego momentu będzie służył jako formatka, z której możemy wybierać pojedyncze kolory. Do dyspozycji mamy także kilka innych rodzajów palet (mozaika, barwy podstawowe, pochodne, dwa koła barw).

Niezwykle istotną cechą Peacock Color Picker jest obsługa niemal wszystkich liczących się systemów kodowania kolorów (heksadecymalny, HTML, Long, Visual Basic, C++, Java, Delphi, Greyscale, YIQ NTSC, YUV PAL, YUV ADSC, CMYK, RGB, HSV, HSL, LAB). W przypadku systemu RGB mamy możliwość dokonania ręcznej edycji wartości - pozostałe parametry zostaną oczywiście odświeżone. Wszystkie wymienione dane są widoczne w głównym oknie programu, dzięki czemu możemy je błyskawicznie skopiować do schowka systemowego. Co więcej, aplikacja posiada listę kilkuset kolorów posiadających nazwy zwyczajowe.

Peacock Color Picker wyposażony w dodatkowy moduł do analizy schematów kolorystycznych. Pozwala on na testowanie kolorów pod względem dopasowania do siebie i do wybranej barwy bazowej. Okno narzędzia możemy otworzyć po pojedynczym kliknięciu na panel przedstawiający aktualnie wybrany odcień. Stworzoną paletę możemy zapisać na dysku w celu późniejszego jej odtworzenia.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja może być używana także w zastosowaniach komercyjnych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Peacock Color PickerPeacock Color Picker 3.1.9
Wersja stabilna
3.55 MB | 2012-10-09

Ilość pobrań: 277 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Peacock Color Picker
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 09:11
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Działa znakomicie. Wkleiłam kod wygenerowany przez program ze screenshota do aplikacji na smartfona i przyjęło bez najmniejszych problemów.
Peacock Color Picker 3.1.9
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 15:17
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do sprawdzenia.
Peacock Color Picker 3.1.9