w
googluj
pl

DebugBar 7.5.1


DebugBar to dodatek do przeglądarki Internet Explorer, służący do analizy i debugowania kodu witryn internetowych, skoncentrowany na kodzie HTML, stylach CSS oraz skryptach Javascript i AJAX. Dodatek działa bezpośrednio w oknie Internet Explorera, jako niewielki pasek narzędziowy przeglądarki (toolbar) oraz panel debugowania . Pozwala na eksplorację drzewa obiektowego modelu dokumentu HTML (HTML DOM), edytowanie atrybutów znaczników HTML oraz stylów CSS, a także na zapoznanie się z oryginalnym kodem witryny i z kodem zinterpretowanym przez Internet Explorer (formanty ActiveX MSHTML/Trident). Można wczytywać strony z uwzględnieniem ActiveX lub otwierać je z pominięciem tych rozwiązań. Aplikacja daje dostęp do podglądu zapytań HTTP/HTTPS, pozwalając na sprawdzenie cookies, parametrów POST i GET oraz informacji o serwerze. Wyświetlane są powiadomienia o błędach skryptów, możliwe jest analizowanie skryptów Javascript i AJAX, przeprowadzanie walidacji (sprawdzanie i optymalizacja) kodu HTML i CSS, odczytywanie ogólnych informacji o aktualnie załadowanej witrynie. W łatwy sposób można np. poddać analizie wybrany element kodu, zbadać nagłówki HTTP/HTTPS lub przejść do szczegółów kodu ramek IFRAME, osadzonych w dokumencie HTML. DebugBar tworzy kopię interesującej nas strony, możemy wprowadzać modyfikacje kodu i obserwować na bieżąco zmiany w kopii, która jest wyświetlana w oknie przeglądarki tak jak oryginalna witryna. Program posiada funkcję wysyłania powiadomień e-mail o znalezionych błędach skryptów bezpośrednio z okienka, w którym prezentowane są wykryte nieprawidłowości. Dodatkowo można także wykonać zrzut ekranu (obraz JPEG lub PNG) aktualnie analizowanej/poprawianej witryny i przesłać go na skrzynkę e-mail za pomocą kliku kliknięć myszki.

DebugBar jest w stanie wyświetlać okno przeglądarki w różnych rozdzielczościach – 800x600px, 1024x768px i 1280x1024px,zarówno z panelem debugowania, jak i bez niego, można również wybrać tryb renderowania stron, a także w łatwy sposób powiększyć lub pomniejszyć widok witryny w oknie IE. Dostępny jest próbnik kolorów, dzięki któremu przechwycimy wartość (HEX, RGB) barwy z dowolnego elementu witryny lub jakiegokolwiek miejsca ekranu. Program pozwala na szybki wybór silnika wyszukiwania przeglądarki, oferuje także podświetlanie wybranych ciągów znaków w treści witryn (wystarczy wpisać odpowiednią frazę w polu Zaznaczenie na stronie). DebugBar współpracuje z dwoma darmowymi aplikacjami, które można doinstalować i używać z poziomu paska narzędziowego lub debugera dodatku. IETester służy do sprawdzania kompatybilności witryn z różnymi wersjami Internet Explorera (od 5.5 do 10), rozwiązanie Companion.JS jest przeznaczone do inspekcji i debugowania Javascript. Oba programy są dostępne w witrynie producenta DebugBar.

Interfejs graficzny aplikacji został wykonany na przyzwoitym poziomie, w ustawieniach można zdecydować o wyświetlaniu i położeniu panelu debugowania oraz ukrywaniu lub pokazywaniu wybranych przycisków paska narzędzi. Obsługa dodatku jest intuicyjna, jednak z racji jego przeznaczenia, przysłuży się on głównie bardziej zaawansowanym użytkownikom – np. webdeweloperom lub innym osobom, które posiadają szerszą wiedzę z zakresu kodu witryn internetowych oraz analizy protokołów HTTP/HTTPS. W razie problemów z obsługą, można zapoznać się z instrukcjami dostępnymi w witrynie producenta.

Uwaga!
Program może współpracować z aplikacjami IETester oraz Companion.JS. Oba narzędzia są dostępne do pobrania w witrynie producenta DebugBar.

Ograniczenia!
Wersja Personal, przynajmniej według producenta, posiada klika ograniczeń w stosunku do komercyjnej edycji Professional. Niektóre z tych ograniczeń wydają się jednak nie istnieć w rzeczywistości, z powodzeniem można skorzystać np. z opcji usuwania całej gałęzi drzewa DOM, edytowania kodu HTML "na żywo" (CSS można edytować tylko w ograniczonej formie), czy inspekcji elementu poprzez menu kontekstowe przeglądarki. Według producenta brakuje m.in. funkcji edycji kodu HTML/CSS w trybie Live, opcji rozbudowanego wyszukiwania, zaawansowanej edycji elementów drzewa DOM, możliwości otwierania inspekcji elementów poprzez menu kontekstowe IE, wykresów czasu połączeń HTTP/HTTPS. Z różnicami pomiędzy wersją Personal a edycją Professional można zapoznać się na stronie producenta. Tam dokonamy również zakupu interesującej nas licencji.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
DebugBarDebugBar 7.5.1
Wersja stabilna
4.27 MB | 2015-05-04
Spolszczenie do DebugBar

Ilość pobrań: 383 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
DebugBar