w
googluj
pl

BlueGriffon 3.1


BlueGriffon to ciekawe oprogramowanie do tworzenia stron internetowych. Jest to aplikacja typu WYSIWYG; obsługa polega zatem na wizualnym tworzeniu wyglądu witryny, natomiast równoległym generowaniem kodu HTML oraz CSS zajmuje się automatyka. Dostępnych jest wiele elementów, których umieszczanie w projekcie polega na przeciąganiu ikonek na obszar roboczy i zaznaczaniu wygodnych opcji. Aplikacja tego typu idealnie nadaje się dla wszystkich użytkowników chcących stworzyć własną witrynę internetową, bez konieczności pisania kodu, a więc w praktyce również znajomości języka HTML czy zasad tworzenia kaskadowych arkuszy stylów (CSS).

Aby stworzyć nową witrynę nie potrzeba praktycznie żadnej konfiguracji. Wystarczy uruchomić plik nowego projektu, a następnie przystąpić do uzupełniania treści strony, a więc na przykład stworzenia odpowiednich nagłówków, treści, wstawienia zdjęć, formularzy itp. W każdej chwili mamy możliwość przełączenia się na widok kodu, dzięki czemu, jeśli dysponujemy odpowiednią wiedzą, możemy „klasycznie” zmodyfikować niektóre elementy. Każdy obiekt, który wstawiany jest do projektu, cechuje się licznymi ustawieniami, które pozwalają go odpowiednio dopasować do potrzeb danej witryny oraz rozmieścić względem pozostałych jej elementów. Ponieważ program został dobrze przetłumaczony na język polski, z obsługą na tym polu nie powinno być najmniejszych problemów, również ze strony osób nie posługujących się językami obcymi.

Wśród całkiem sporej ilości ustawień, warto zwrócić uwagę na dodatki, które znacznie rozszerzają możliwości aplikacji. Są one do pobrania z Internetu - najczęściej jednak wymagają dodatkowych opłat. Negatywnie zaskakuje na tym etapie fakt, iż w podobnej formie (i również za dodatkową opłatą) dystrybuowana jest instrukcja obsługi. Bez dodatkowych kosztów pozostanie nam zadowolić się „poradą dnia”, która może być wyświetlana przy każdym uruchomieniu aplikacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
BlueGriffonBlueGriffon 3.1
Wersja stabilna
252.91 MB | 2019-10-25
przejdź
BlueGriffon Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 511 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (1)
BlueGriffon
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 15:14
-5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do przetestowania.
BlueGriffon 2.3.1