w
googluj

GrafX Website Studio 5.1.72


GrafX Website Studio to program do tworzenia stron internetowych w trybie edytora wizualnego (wykorzystując metodę WYSIWYG – What you see is what you get, w której użytkownik nie musi znać technicznych aspektów tworzenia witryn, ani żadnego języka programowania). W tym przypadku jednak, choć teoretyczne założenia tego podejścia są oczywiście zachowane, znajomość choćby podstaw HTML może okazać się przydatna, bowiem część elementów podczas edycji można szybciej zmodyfikować bezpośrednio w kodzie, niż wizualnych kreatorach (program po części sam do tego zachęca, często w pierwszej kolejności wyświetlając właśnie podgląd kodu, a nie przyjazne dla użytkownika bez wiedzy programistycznej, kreatory).

Pomijając ten szczegół, jako program WYSIWYG, opisywana aplikacja jest naprawdę funkcjonalna i pozwala w kilku szybkich krokach stworzyć swoją własną stronę internetową w oparciu o wykorzystanie jednego z kilkunastu szablonów (dostępnych jest ich więcej na stronie producenta – za dodatkową opłatą). Wybranie szablonu jest pierwszym z kilku wstępnych kroków jego konfiguracji. Kreator automatycznie poprosi nas przy tym o uzupełnienie podstawowych danych o witrynie (tytułu, opisu, słów kluczowych dla lepszego pozycjonowania strony w Internecie i tym podobnych szczegółów). Wprowadzanie ich można na tym etapie pominąć, jednak docelowo z pewnością i tak przystąpimy do ich edycji, zatem warto poświęcić im chwilę już na początku i mieć ten etap „z głowy”.

Znakomita większość możliwości programu kryje się pod kolejnymi opcjami w tekstowym menu w górnej części ekranu. To średnio wygodne rozwiązanie; dzisiaj przywykliśmy już do wstążki lub innego rodzaju sterowania wykorzystującego również graficzne ikonki, co ułatwia orientowanie się w opcjach i na przyszłość szybsze znajdowanie. Tutaj trzeba będzie przyzwyczaić się do jedynie tekstowych opisów. Co więcej, część z nich niekoniecznie będzie zrozumiała dla osoby rzeczywiście w żadnym stopniu nieznającej HTML czy JavaScript, zatem zagłębianie się w bardziej zaawansowane opcje lepiej zostawić użytkownik choć trochę orientującym się w temacie „klasycznego” tworzenia kodu witryn internetowych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
GrafX Website StudioGrafX Website Studio 5.1.72
Wersja stabilna
289.13 MB | 2019-06-18

Ilość pobrań: 255 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
GrafX Website Studio