w
googluj

PageShop 1.2


PageShop to darmowy program służący do tworzenia stron internetowych bez wymogu korzystania z HTML, stylów CSS, JavaScriptu czy Flasha. Witryny i strony WWW projektujemy w trybie WYSIWYG (What You See Is What You Get - To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymujesz). Elementy stron można wprowadzać i dostosowywać w bardzo prosty sposób, poza tym program pozwala na ich pozycjonowanie i skalowanie przy użyciu myszki.

Aplikacja oferuje 17 gotowych szablonów stron o różnej tematyce. Dostępny jest także zestaw ponad 27 widżetów – gotowych elementów (interaktywnych bądź pasywnych) służących jako przyciski albo odnoszących się do kontentu strony czy funkcji nawigacyjnych. Szablony oraz widżety można przeglądać i wczytywać za pomocą estetycznych list, zawierających miniaturki obrazkowe i opisy poszczególnych layoutów/elementów, a także pozwalających na filtrowanie prezentowanych wyników według odpowiednich kategorii. W programie możliwe jest tworzenie i edytowanie wielu witryn i stron jednocześnie, witryny są otwierane w osobnych zakładkach.

Tworzenie własnej witryny od podstaw możemy rozpocząć właśnie od wprowadzenia widżetów oraz bloków (w tym bloków o szerokości całej strony). Bloki rysujemy za pomocą myszki bezpośrednio na przestrzeni strony. Dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszki na danym elemencie otwiera jego panel edycyjny. Oprócz tego, w panelu Properties, umieszczonym domyślnie w prawej części okna głównego, możliwe jest dostosowywanie właściwości witryn, stron oraz elementów poprzez opcje związane m.in. z HTML, stylami CSS (2.1 i niekiedy 3.0) lub JavaScriptem. Z kolei po lewej stronie okna głównego domyślnie dostępne są panele Site View oraz Page View, pozwalające na zarządzanie witrynami, stronami i elementami. W Site View można tworzyć, kopiować, wycinać, wklejać i klonować strony, panel Page View pozwala na edycję, kopiowanie, wycinanie, wklejanie i usuwanie elementów, a także przenoszenie ich w drzewie uporządkowanym hierarchicznie oraz w stosie widoczności (z-index). Warto dodać, że w programie dostępna jest również funkcja umożliwiająca wygenerowanie mapy witryny.

W panelu edycyjnym można przeprowadzić m.in. następujące operacje na elemencie: wprowadzanie edycja i pozycjonowanie tekstu (wybór szeregu ustawień związanych z czcionką, kolorem, stylem, formatowaniem, formatem paragrafu itd., wczytywanie czcionek zewnętrznych), dodawanie obrazów, animacji Flash, tabel, linii horyzontalnych, emotikon, znaków specjalnych, znaków kończących linie (przydatne dla drukowania) oraz ramek IFRAME, wprowadzanie list numerowanych lub punktowych, wcięć tekstu, cytatów, pojemników DIV, odnośników i kotwic, zmienianie kierunku tekstu, zastosowanie formularzy, checkboxów, opcji radio, pól i obszarów tekstowych, pól selekcji, pól ukrytych i przycisków (również obrazkowych), kopiowanie, wycinanie i wklejanie elementów oraz tekstu (jako czysty tekst lub tekst z Microsoft Word), wyszukiwanie i zamienianie ciągów znaków, sprawdzanie pisowni, cofanie i ponawianie zmian, wyczyszczenie zawartości elementu (opcja New Page), a także wprowadzenie określonego szablonu (nie chodzi tu o opisane wyżej, gotowe layouty, a o kilka specyficznych układów tekstu i tekstu z obrazkiem).

Po kliknięciu na danym elemencie prawym przyciskiem myszki pojawia się menu kontekstowe, które oferuje następujące opcje – wprowadzenie bloku lub bloku o szerokości strony, edycja elementu, koniec edycji, usunięcie elementu, cofnięcie lub ponowienie zmian, wycięcie, skopiowanie, wklejenie elementu, przeniesienie elementu wyżej lub niżej w stosie widzialności (z-index), ustalenie stałej szerokości dla elementu i jego wyśrodkowanie, wskazanie widżetu powiązanego z elementem.

Panel Properties pozwala na dostosowanie właściwości witryn, stron i elementów. Dzięki niemu możemy ustalić m.in. właściwości ogólne witryny, strony czy elementu (nazwa, tytuł, szerokość, domena i katalog eksportu witryny, nazwa, tytuł, szerokość strony, specyficzne parametry elementów, podanie wewnętrznego kodu HTML), dostosować poprzez style CSS główne i boczne tło witryny oraz strony, edytować metadane witryny/strony, wprowadzić JavaScript oraz określony arkusz CSS, a także za pomocą stylów CSS wybrać określoną pozycję elementów, właściwości tekstu, czcionki, odnośników, tła, obramowania i layoutu. W PageShop można także skorzystać z właściwości Viewport, dostosowującej wyświetlanie stron w urządzeniach z różnymi typami ekranów (np. w urządzeniach mobilnych). Możliwe jest również włączenie zaawansowanych właściwości witryn, stron i elementów, pozwalających jeszcze dokładniej zarządzać wyglądem i zachowaniem naszej witryny.

PageShop oferuje funkcję podglądu witryn w domyślnej przeglądarce internetowej. Gdy ukończymy tworzenie witryny, możemy wyeksportować ją do formatu HTML (z odpowiednimi plikami powiązanymi), zapisać w natywnym formacie aplikacji (PageShop.Document), a także wydrukować jej obraz. Program nie otwiera niestety typowych stron WWW, a jedynie wczytuje witryny/strony zapisane we własnym formacie.

Interfejs graficzny programu wygląda przyzwoicie, dostępnych jest kilka motywów graficznych, wzorowanych na Microsoft Office oraz Visual Studio. Panele w interfejsie można pozycjonować w dowolny sposób, dokować, uwalniać, ukrywać i zmieniać ich rozmiary. Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze, mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć większych problemów z tworzeniem nawet bardziej skomplikowanych witryn. W witrynie producenta można zapoznać się z dość skromnym podręcznikiem oraz z krótkimi nagraniami wideo.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PageShopPageShop 1.2
Wersja stabilna
29.68 MB | 2016-01-20

Ilość pobrań: 347 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PageShop