w
googluj

The HTML Editor 1.4 Alpha


The HTML Editor – prosty w obsłudze edytor kodu tytułowego HTML, ale również języków PHP, CSS, CSHTML/VBHTML, PYTHON, XML oraz JS – zorientowanych zatem głównie wokół tworzenia stron internetowych. Charakteryzuje się nietypowym wizualnie, a jednocześnie czytelnym interfejsem, który stanowi odzwierciedlenie zasad panujących przy tworzeniu aplikacji w oparciu o interfejs ModernUI dla Windows 10 (aplikacja w chwili obecnej dostępna jest tylko dla tego właśnie systemu). Z technicznego punktu widzenia program nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak pozostaje funkcjonalnym edytorem – oferuje oczywiste na tym etapie kolorowanie składni kodu, automatyczne uzupełnianie (podpowiedzi), narzędzie „HTML Render”, które pozwala szybko wyświetlić podgląd tworzonej strony internetowej oraz opcje ułatwiające pobieranie kodu źródłowego, czy też sprawdzania zastosowanego koloru w elementach projektu.

Podczas testu naszą uwagę zwróciła stabilność i szybkość z jaką działa program. W chwili obecnej mamy do czynienia jedynie z wersją testową Alpha, a już teraz aplikacja niemal błyskawicznie się uruchamia i bardzo sprawnie wykonuje wszystkie polecenia programisty. Tworzenie nowego pliku sprowadza się do podania jego nazwy i wskazania formatu, na końcu wybierając lokalizację projektu, gdzie całość zostanie zapisana. Jest to proste i szybkie, a towarzyszące temu płynne animacje zwiększają ogólne dobre wrażenie, które towarzyszy nam podczas pracy z edytorem.

Przyzwyczajenia mogą w pierwszych chwilach wymagać ikony na górnym pasku, które w pierwszej chwili mogą wydawać się nieproporcjonalnie małe, jednak wystarczy kilka chwil spędzonych z aplikacją, aby się do tego przyzwyczaić – ostatecznie dzięki temu obszar roboczy w edytorze jest większy i za jednym razem widzimy większą część kodu, co docenić mogą głównie użytkownicy komputerów przenośnych z mniejszymi ekranami.

Uwaga!
• Dostępna jest także mobilna edycja programu, która dedykowana jest platformie Windows Mobile.
• Aplikacja współpracuje również z urządzeniami bazującymi na architekturze ARM, a więc z zainstalowanym Windowsem w edycji RT.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
The HTML EditorThe HTML Editor 1.4 Alpha
Wersja rozwojowa
13.7 MB | 2016-09-04

Ilość pobrań: 73 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
The HTML Editor