w
googluj

PageBreeze HTML Editor 5.0a


PageBreeze HTML Editor to stosunkowo niewielka, darmowa aplikacja służąca do tworzenia witryn WWW. Jej interfejs może się na pierwszy rzut oka wydać nieco skomplikowany lub nawet archaiczny, ale po kilku minutach okazuje się, że jest on całkiem praktyczny i szybko można się do niego przyzwyczaić. Program obsługuje zarówno wizualny edytor WYSIWYG, jak i edytor kodu źródłowego HTML, pomiędzy którymi możemy się do woli przełączać. Zmiany wprowadzone w ramach jednego z nich są oczywiście od razu implementowane do drugiego.

Po uruchomieniu aplikacji zostaniemy poproszeni o stworzenie nowej lub wgranie już istniejącej na dysku lub serwerze FTP strony internetowej. Chcąc stworzyć witrynę od podstaw zostaniemy przekierowani do okna, w którym wybierzemy jej tytuł, typ (HTML lub PHP), lokalizację pliku oraz jeden z niemal dwudziestu szablonów.

Okno programu zawiera kilka głównych części. Na górze zamieszczono panel ze standardowymi opcjami formatowania i edytowania, a także przyciskami umożliwiającymi wstawienie poszczególnych elementów typu pole formularza, rozwijana lista itp. Po lewej stronie znajduje się menadżer plików, dzięki któremu możemy szybko nawigować pomiędzy folderami i partycjami. Na uwagę zasługuje przycisk przekierowujący nas prosto do katalogu z dokumentami użytkownika (domyślnie tam zapisują się pliki związane ze stroną), który jest niebywale praktyczny. Główne okno, w którym projektujemy swoją witrynę, zostało podzielone na pięć zakładek. Karta „Normal” pozwala nam na wizualne tworzenie strony (obsługiwana jest metoda „przeciągnij i upuść”). Pod „Page Properties” zmienimy jej podstawowe atrybuty i uzupełnimy metatagi. „HTML Source” to nic innego jak kod HTML generujący się automatycznie w trakcie wizualnego projektowania, który można też rzecz jasna modyfikować ręcznie. W zakładce „Preview (Internet Explorer)” zobaczymy jak nasza strona prezentuje się w przeglądarce internetowej Microsoftu. „Publish (FTP)” umożliwia nam natomiast opublikowanie witryny na serwerze FTP.

Uwaga!
Przy instalacji program prosi o pozwolenie na wgranie zewnętrznej aplikacji RoboSHoopper służącej do porównywania cen w Internecie. Nie zalecamy jej instalować, ponieważ nie jest ona wymagana do prawidłowego funkcjonowania PageBreezer'a.

Ograniczenia!
Program jest darmowy, chcąc jednak wzbogacić jego funkcjonalność trzeba wykupić wersję PRO. W podstawowym wydaniu u dołu ekranu widać nieinwazyjny pasek informujący o takiej możliwości.

Wymagania!
Do poprawnego działania wymagany jest Internet Explorer 7.0 lub nowszy.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
PageBreeze HTML EditorPageBreeze HTML Editor 5.0a
Wersja stabilna
8.21 MB | 2015-08-29

Ilość pobrań: 1073 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PageBreeze HTML Editor