w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 92
Wszystkich postów: 904071
Wszystkich tematów: 127433

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6369 dni

CustomizerGod 1.7.6.1


CustomizerGod – program wyświetlający wszystkie ikony i logo użyte w systemie operacyjnym, pozwalając na edycję części z nich i zmianę grafik na dowolne inne pliki. Jest prosty w obsłudze, a bardzo nowoczesny interfejs ułatwia odczytywanie wyświetlanych w nim treści. Wszystkie ikony podzielone są na kategorie, dzięki czemu łatwiej zlokalizować interesujący nas przedział tematyczny oraz zestawy, w które grafiki zostały pogrupowane. Wybierając dowolną z grup, ikonki wyświetlane są w głównym panelu, gdzie ręcznie możemy kontrolować rodzaj tła – do dyspozycji są odcienie szarości oraz przezroczystość (również animowana). To niezbędne rozwiązanie, aby dostrzec wszystkie ikony, niezależnie od ich typu oraz lokalizacji w faktycznym interfejsie systemu operacyjnego.

W przypadku części ikon, na przykład tych, których grafiki zdobią foldery lub typowe elementy systemowe, takie jak Ten Komputer, czy Moje Dokumenty, istnieje możliwość ich podmiany na dowolne inne pliki graficzne. To rozwiązanie spodoba się wszystkim fanom personalizacji systemu, ponieważ w praktyce pozwoli stworzyć niepowtarzalny zestaw ikon, który będzie odróżniać nasz system od innych. Co istotne, na tym etapie możemy zarówno zmieniać ikony, jak i przywrócić ich pierwotne grafiki, toteż jeśli nasze modyfikacje przestaną nam odpowiadać, nie będzie konieczności ręcznego poszukiwania odpowiednich, „fabrycznych” ikon Windowsa – program zadba o to za użytkownika.

Sięgając do ustawień programu (które swoją drogą wysuwane są w dość nietypowy sposób – od dołu okna aplikacji), znajdziemy w nich przede wszystkim ciekawe opcje zapamiętywania i wczytywania całych zestawów ikon, co może się przydać, jeśli lubimy zmiany i wcześniej samodzielnie stworzymy pewnego rodzaju szablony, które w przyszłości będziemy chcieli jednym przyciskiem zastosować. Do wad aplikacji można zaliczyć, naszym zdaniem, zbyt wysoką przezroczystość pasków okna, przez co (jeśli nie mamy jednolitej kolorystycznie tapety), łatwo o średnią czytelność wszystkich opcji.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.5 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
CustomizerGodCustomizerGod 1.7.6.1
Wersja stabilna
0.7 MB | 2016-04-18

Ilość pobrań: 358 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
CustomizerGod
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.25 13:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Próbowałam, jakoś nie widzę tych wszystkich superopcji, a jak coś widzę, to wymaga ręcznego dłubania w systemie. Niespecjalnie oczarowało.
CustomizerGod 1.7.6.1