w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 120
Wszystkich postów: 904175
Wszystkich tematów: 127464

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6440 dni

TaskLayout 0.7.0.5


TaskLayout to program pozwalający zapamiętać układ okien na pulpicie, by wykorzystać go w przyszłości. Możliwe jest zapamiętanie rozmiarów i lokalizacji poszczególnych okienek aplikacji, na przykład w najwygodniejszym dla nas układzie. Dzięki zapamiętaniu ustawień, w przyszłości wystarczy aktywować wybrane ustawienie, by aplikacje automatycznie rozłożyły się na ekranie w zadany sposób (ta funkcjonalność dostępna jest jedynie w pełnej wersji programu).

Program jest raczej prosty w obsłudze, choć interfejs mógłby być nieco bardziej nowoczesny. Kiedy uruchomimy aplikację i okno ustawień, automatycznie sczytany zostanie stan wszystkich uruchomionych w danej chwili okienek na pulpicie. Niestety lista nie jest dynamiczna – jeśli w tej chwili uruchomimy kolejny program, nie pokaże się on jako kolejna pozycja na liście; konieczne będzie ręczne odświeżenie programu. Kiedy okienka są już w bazie, możliwy jest zapis ich układu. Można w tym celu stworzyć nazwę dla kompletu wszystkich okien lub wybrać tylko niektóre. Przywracanie widoków obsługiwane może być ręcznie lub z wykorzystaniem skrótu klawiaturowego – co ciekawe, domyślnie nie jest ustawiona żadna kombinacja, więc trzeba o to zadbać samodzielnie.

Program dobrze radzi sobie również w zastosowaniach wielomonitorowych. Warto dodać, iż na stronie producenta znajduje się krótki film reklamowy, który całkiem skutecznie przedstawia większość możliwości aplikacji – warto go obejrzeć przed ostatecznym zakupem pełnej wersji (w chwili tworzenia niniejszego opisu, dożywotni klucz licencyjny to wydatek ok. 100zł).

Uwaga!
• Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.
• Konieczne jest korzystanie z wersji dedykowanej naszej architekturze systemu (po rozpakowaniu dostępne są dwie wersje programu: 32- oraz 64-bitowa).

Ograniczenia!
Darmowa, testowa wersja programu w praktyce nie umożliwia wykorzystania jego funkcji, ponieważ blokuje ładowanie plików z zapisanymi układami okien programów. Aplikację można więc jedynie przetestować pod kątem hipotetycznego wykorzystania w przyszłości pełnej wersji.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
TaskLayoutTaskLayout 0.7.0.5
Wersja stabilna
3.6 MB | 2018-12-01

Ilość pobrań: 35 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
TaskLayout