w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 237
Wszystkich postów: 904175
Wszystkich tematów: 127464

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6441 dni

Desktop Restore (Desktop Icon Save and Restore) 1.7.0


Desktop Restore (lub Desktop Icon Save and Restore) to niewielki, darmowy program, który pozwala na zapisanie pozycji ikon obecnych na Pulpicie Windows i następnie na przywrócenie jej, w wypadku gdy zostanie ona utracona, np. po zmianie rozdzielczości ekranu. Warto przy tym dodać, że narzędzie nie przywraca usuniętych ikon, gdyż nie jest to jego zadaniem.

Desktop Restore działa jako rozszerzenie powłoki systemowej Windows, oferując dostęp do opcji zapisu/przywrócenia pozycji ikon, które są wyświetlane w menu kontekstowym Pulpitu Windows (otworzymy je po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na pulpicie). Program jest w stanie obsłużyć wiele monitorów, pozwalając na zapis/przywrócenie pozycji ikon dostępnych na ich pulpitach.

Oprócz prostych opcji zapisu/przywracania, możemy użyć także z okienka Custom Save/Restore, które pozwala na przechowywanie większej ilości układów ikon. Tutaj w razie potrzeby zapiszemy lub wczytamy (także do/z zewnętrznego pliku) interesujący nas układ ikonek, zdecydujemy o jego nazwie, przeszukamy listę układów, jak również usuniemy z niej zbędne pozycje. Poza tym w okienku dostępne są następujące ustawienia: wymuszenie zapisu/przywracania pozycji ikon do formatu zgodnego z Windows Vista (nazwy ikon muszą być unikatowe), wymuszenie widzialności ikon ukrytych poza obszarem pulpitu (schowanych w wyniku specyficznego konfliktu w pozycjach ikon, niekiedy powodowanego przez Desktop Restore), a także ograniczenie wpisów programu w menu kontekstowym pulpitu tylko do opcji Custom Save/Restore.

Program jest całkiem przydatny, a przy tym intuicyjny w obsłudze. W witrynie autorskiej można znaleźć kilka porad odnoszących się do zasad działania programu oraz występujących niekiedy problemów w przywracaniu ikon. Informacje są dostępne w języku angielskim.

Uwaga!
Działanie programu w Windows Vista, XP i starszych wersjach Windows nie jest potwierdzone dla oferowanego wydania Desktop Restore, ale prawdopodobnie możliwe. W witrynie autorskiej można znaleźć wydania przeznaczone dla Windows sprzed wersji 7.
Desktop Restore zainstaluje się w wersji 32 lub 64-bit (zależnie od tego, czy korzystamy z wersji 32 lub 64 bitowej Windows).

Wymagania!
Aby program działał prawidłowo, należy wyłączyć opcję auto-rozmieszczenia ikon na pulpicie oraz wyrównywania ich do siatki. Oba ustawienia są dostępne poprzez opcję Widok, umieszczoną w menu kontekstowym Pulpitu Windows.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Desktop Restore (Desktop Icon Save and Restore)Desktop Restore (Desktop Icon Save and Res... 1.7.0
Wersja stabilna
0.61 MB | 2017-02-07

Ilość pobrań: 1039 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (0)
Desktop Restore (Desktop Icon Save and Restore)