w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 190
Wszystkich postów: 904175
Wszystkich tematów: 127464

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6442 dni

Windows Tile Color Changer 1.0


Windows Tile Color Changer to program pozwalający zmienić kolorystykę ikon/kafli aplikacji w systemie Windows 8 oraz 10 dla każdej aplikacji z osobna. Pozwoli to zwiększyć czytelność interfejsu Modern lub menu start, na przykład poprzez uporządkowanie programów z tych samych kategorii, nałożeniem na ich ikony tego samego tła. Takich możliwości nie znajdziemy bezpośrednio w systemie, zatem opisywany program jest stuprocentowym rozszerzeniem standardowych możliwości. Jest przy tym prosty w obsłudze i nie powinien stanowić wyzwania nawet dla początkujących użytkowników, czy nawet osób, które nie posługują się językiem obcym (interfejs jest tylko anglojęzyczny).

Zaraz po uruchomieniu programu, na pierwszym ekranie informowani jesteśmy o podstawowej jego funkcjonalności. Znajdziemy tam również uwagę, z której wynika, iż jeśli program nie zmienił skutecznie zastosowanych przez nas kolorów ikon, należy w pierwszej kolejności przypiąć je do menu start/interfejsu Metro, a dopiero potem skorzystać z aplikacji. Zmiana kolorów odbywa się na drugim ekranie, który wyświetlimy przełączając zakładkę w górnej części interfejsu.

Wystarczy wybrać z listy aplikację, którą chcemy edytować, a następnie kolor z proponowanej listy. Można także samodzielnie wskazać barwę, ale musimy to zrobić w innym programie, by do opisywanej aplikacji wpisać wprost wartość szesnastkową (HEX) w odpowiednie okienko – nie znajdziemy tu niestety graficznego edytora barw. Suwakiem ustawimy obecność napisu z nazwą programu na kafelku o rozmiarze 150*150 pikseli. Zmiany zatwierdzamy przyciskiem „Change tile color”.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Windows Tile Color ChangerWindows Tile Color Changer 1.0
Wersja stabilna
0.48 MB | 2015-09-28

Ilość pobrań: 170 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Windows Tile Color Changer