w
googluj
pl

Książki Google Play


ico
Książki Google Play to jeden z 5 głównych działów Google Play (Sklepu Play) co oznacza, że do jego funkcjonowania Google przywiązuję wielką wagę. Pozostałe pozwalają nam przecież mieć różnorodne aplikacje, grać w gry, słuchać muzyki i oglądać filmy. Ciągle z tego korzystamy. Dział z książkami wydaje się jednak najbardziej wyrafinowany, choćby dlatego, że chodzi w nim przecież o czytanie; też o rozrywkę, ale najpierw o zdobywanie informacji i naukę (choć ostatecznie zależy to od indywidualnych preferencji). Jeśli lubimy czytać i używamy do tego urządzenia mobilnego, to pewnie mamy już w naszym systemie Android przeznaczony do tego czytnik. Rzeczywiście, jest ich wiele i naprawdę mamy w czym wybierać. Jednakże obok oficjalnej aplikacji Książek Play, która wspiera usługę o tej samej nazwie, nie można przejść obojętnie.

Co prawda dostęp do usługi Książek nie wymaga oddzielnej aplikacji i jej zasoby można do pewnego stopnia przeglądać przez podstawową aplikację Sklepu, ale... no właśnie: "do pewnego stopnia" oznacza, że nie możemy przeczytać fragmentów książki, która nas interesuje. Po przejściu do działu Książek w Sklepie i wybraniu książki opcja podglądu będzie dla nas niedostępna. Niedostępny będzie też dla nas dział "Moje książki", znajdujący się w szufladzie nawigacyjnej. Można jednak dodawać książki do ulubionych, a zbiorczy na nie widok mieć po otworzeniu szuflady i tapnięciu w dział "Moja lista życzeń".

Po tym krótkim wprowadzeniu w różnice między usługą a aplikacją Książek Google Play, zobaczmy, co otrzymamy po dodatkowym zainstalowaniu aplikacji. Przede wszystkim będzie to możliwość czytania fragmentów dowolnych książek. Książki Google Play to w pełni funkcjonalny czytnik. Działa w trybie pełnoekranowym, a przechodzenie do kolejnych stron odbywa się w nim gestami. Gestami można powiększać/pomniejszać widok. Tapnięciem w ekran aktywuje się pasek akcji i pasek postępu. W pasku akcji mamy dane książki (autora i tytuł) oraz funkcję wyszukiwania w tekście. Natomiast pasek postępu czytania przedstawia suwak z zaznaczoną stroną, która jest aktualnie wyświetlana; do tego mamy widok na ogólną liczbę stron książki, jak i dostęp do menu, tzn. rozdziałów, zakładek i uwag (ostatnie nie są jednak dostępne w przypadku trybu podglądu). Po przytrzymaniu danego słowa mamy zaś dostęp do Tłumacza Google'a, a nawet gotowy już (wymagający jedynie wyciągnięcia) jego słownikowy opis.

Jeśli nie jesteśmy jeszcze przekonani do aplikacji Książek, to oto jej jeszcze wspanialsze zalety:
• umożliwia zachowanie (pobranie) kupionych książek na urządzeniu i czytanie ich offline,
• na pulpicie umieścić można efektowny widżet i jeśli mamy kilka książek, to możemy je przestawiać gestami,
• w kwestii personalizacji czytania mamy dostęp do różnych trybów wyświetlania (dzień, noc, sepia), dodawania zakładek i notatek; można powiązać przyciski głośności urządzenia z przewracaniem stron książki i aktywować imponujący efekt 3D podczas przewracania stron,
• istnieje możliwość włączenia czytania książek na głos przez zewnętrzny program,
• do swojej biblioteki można nawet przesyłać własne książki w formatach PDF i EPUB; w tym celu należy otworzyć odpowiedni plik i przy przesyłaniu go wybrać Książki Play.

Aplikacja Książek Google Play znacznie ułatwia korzystanie z usługi Książek. Warto przejrzeć jej zasoby, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy. Jeśli zaś znajdziemy ciekawą publikację - polecamy pobranie aplikacji, aby doświadczenie czytania było jeszcze przyjemniejsze.

Uwaga!
Aplikacja internetowa, tzn. usługa Książek Google Play dostępna online, znajduje się pod adresem https://play.google.com/store/books

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Książki Google PlayKsiążki Google Play dla Android
2014-08-28

Ilość pobrań: 39 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Książki Google Play
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 10:00
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
To znaczy 'Pobierz PDF' tak naprawdę. Nie wisi się na łączu.
Książki Google Play
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 09:57
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jakoś wolę w wersji przeglądarkowej.
Książki Google Play