w
googluj
pl

Msze Free 1.16


ico
Msze Free jest to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, umożliwiająca wyszukiwanie kościołów katolickich i Mszy Świętych bez dostępu do internetu.

Udostępnia ona 3 zakładki: historię wyszukiwania, opcje oraz wyszukiwarkę. Ekran startowy pokazuje nasze poprzednie wyszukiwania, dzięki czemu mamy do nich błyskawiczny dostęp. Najnowszą bazę danych pobierzemy z kolei po przejściu do opcji i wybraniu funkcji "Aktualizuj bazę"; w tym celu musimy być połączeni z internetem; aktualizowanie danych trwa dosłownie chwilę. Opcja "Obszar szukania dla GPS" pozwala nam z kolei określić obszar (tzn. promień: 5, 10, 15, 20 albo 50 km), w którym wyszukiwane będą najbliższe kościoły. Prócz tego w zakładce opcji można wyczyścić historię wyszukiwania, zobaczyć prostą instrukcję obsługi mapy z wyświetlonymi kościołami (o czym za moment) czy podstawowe informacje o aplikacji. W końcu, w zakładce wyszukiwania, mamy możliwość wpisania nazwy miejscowości lub automatycznego wskazania nam najbliższych, względem obecnej lokalizacji, kościołów. W widoku na listę znalezionych kościołów można dany przytrzymać, a po chwili będzie można przejść do jego lokalizacji w zewnętrznej aplikacji (mogą to być np. Mapy Google).

Musimy jednak przy tym wszystkim pamiętać już teraz o jednym: program jest rozwojowy i potrzebuje wsparcia swoich użytkowników. Jest to istotne, gdyż obecnie jego baza danych nie zawiera wielu informacji o kościołach, a więc i terminów sprawowania Mszy Świętych. Nie sugerujmy się wielką liczbą dostępnych miast. Możemy przyczynić się jednak do ulepszenia bazy danych poprzez przejście do witryny internetowej aplikacji - Msze.cc.cu - i dodanie stosownych informacji. Na stronie tej znajdziemy aktualną bazę danych, którą można edytować. W celu pobrania tych danych do aplikacji należy, jak już wyżej wspomniano, przejść do opcji "Aktualizuj bazę".

Podsumowując, jest to aplikacja, która potrzebuje wsparcia zwykłych użytkowników - takich, jak my. Jeżeli mieszkamy w większej miejscowości to wzrastają szanse na to, że w aplikacji odnajdziemy już teraz informacje o parafiach, ale nie jest to reguła. W związku z tym nastawmy się raczej na to, by wspomóc innych przez dodanie informacji o parafiach w naszym najbliższym zasięgu lub skorygowanie tych informacji. Trochę dziwne jest to, że aplikacja wyświetla nam w pasku reklamy w trybie online, lecz i tak twórcom należą się brawa za koncepcję aplikacji i za możliwość jej społecznego rozwoju. Naprawdę warto przejść do jej strony internetowej i uzupełnić dane: jest to bardzo proste (sprawdziliśmy pełną ścieżkę postępowania od dodawania danych na stronie WWW do ich pobrania do aplikacji, i możemy tylko jeszcze raz potwierdzić: to bardzo proste), a innym będzie w przyszłości bardzo pomocne.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wymagany jest dostęp do internetu, aby pobrać najnowszą bazę danych.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Msze FreeMsze Free dla Android
2018-08-17

Ilość pobrań: 75 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Msze Free