w
googluj

MuseScore 2.4.4


ico
MuseScore to słynny program do odtwarzania, tworzenia i zapisywania nut, który dostępny jest dla systemów operacyjnych Windows, Mac i Linux. Jego sukces bierze się stąd, że ma spore możliwości edycyjne i jest całkowicie darmowy. Można powiedzieć, że MuseScore jest tym dla muzyków, czym Gimp jest dla grafików. Teraz MuseScore można mieć na swoim urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android, a jak wypada - przekonajmy się!

Pierwsza ważna rzecz jest taka - musimy założyć konto. W tym celu określamy swoją nazwę użytkownika, podajemy adres e-mail oraz hasło. Następnie zostaniemy przekierowani do ekranu logowania, lecz zanim wpiszemy dane, musimy jeszcze ostatecznie potwierdzić chęć rejestracji klikając w link znajdujący się w e-mailu automatycznie przesłanym do nas przez MuseScore.

Druga ważna rzecz jest taka - aplikacja mobilna ma inną funkcjonalność, niż aplikacja desktopowa. Nie ma możliwości tworzenia zapisu nutowego, ale mamy wgląd w arkusze nut innych użytkowników. Ale zacznijmy od samego początku. Po przejściu do interfejsu MuseScore, już jako zalogowani użytkownicy, zobaczymy dział Discover, czyli odkrywania melodii/kompozycji/nut. Odkrywać je możemy wyłącznie online; inaczej aplikacja nie działa. Arkusze można przeglądać wedle przewijanej listy, ale dostępna jest też wyszukiwarka - nieocenione narzędzie w tym wypadku. Po tapnięciu w arkusz będziemy mogli go od razu odtwarzać. Przyciski funkcji dostępne w pasku dolnym umożliwiają m.in. przejście na sam początek kompozycji, wybór stopnia powiększenia widoku na nuty czy zmianę odtwarzanego tempa (określanego w procentach: od 10 do 200). Możliwe jest zresztą nie tylko odtwarzanie kompozycji (w tym również jej dowolnych fragmentów czy pojedynczych nut), gdyż arkusz oznaczyć można jako ulubiony, a nawet można go pobrać. Ostatnia opcja wymaga jednak posiadania aplikacji MuseScore Songbook, tzn. wersji aplikacji przystosowanej do trybu offline. Jest ona jednak płatna.

Prócz opcji przeglądania/wyszukiwania kompozycji, mamy dostęp do sekcji ze swoimi arkuszami oraz ulubionymi. Aplikacja mobilna MuseScore nie oferuje więc zbyt wiele, ale ma to, co najistotniejsze i najbardziej funkcjonalne: jeżeli szukamy prostego i łatwego w użyciu narzędzia do wyszukiwania i odtwarzania melodii (bez możliwości tworzenia), wówczas MuseScore całkowicie spełni to oczekiwanie.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Aplikacja działa wyłącznie w trybie online. Wymagane jest założenie konta. Aby móc pobierać arkusze nut, trzeba mieć płatną aplikację MuseScore Songbook; kosztuje ona 24,99 zł.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MuseScoreMuseScore dla Android
2019-06-30
przejdź MuseScore dla Windows

Ilość pobrań: 191 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
MuseScore
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.17 13:22
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Szczerze mówiąc trudno mi wyobrazić sobie wstukiwanie pełnego zapisu nutowego w wersji mobile, no, chyba że na tablecie 10 cali plus. Nie dziwi mnie, że programiści zdecydowali się na przeglądarkę.
MuseScore