w
googluj
pl

AlarmDroid


ico
AlarmDroid to rozbudowany budzik wydany na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Wyróżnia go m.in. funkcja "flip'n'snooze", która oznacza, że wystarczy odwrócić telefon, aby przejść do trybu drzemki; nie ma więc potrzeby wybierania czegokolwiek na ekranie itp. Zresztą ciekawych możliwości AlarmDroid ma więcej. Prześledźmy opcje, jakie się nam udostępnia w trakcie tworzenia nowego budzika.

Ekran główny zawiera listę skonfigurowanych budzików, a dodanie nowego odbywa się przez tapnięcie w ikonę w prawym górnym rogu interfejsu, jednocześnie w jedyną funkcję dostępną w pasku akcji na samym początku. Oto kolejno, co możemy ustawić:
• nazwę budzika,
• czas budzenia (dokładną godzinę i minutę),
• czas trwania drzemki (w minutach i sekundach),
• typ alarmu - powtarzany albo pojedynczy; w przypadku alarmu powtarzanego wybieramy dni tygodnia, ale istnieje też oryginalna opcja wyboru tylko tygodni parzystych albo tylko tygodni nieparzystych,
• dzwonek - dźwiękiem alarmu może być dzwonek dostępny w telefonie, muzyka (plik MP3, lista odtwarzania) albo radio internetowe (należy podać adres strumienia); prócz tego możemy określić poziom głośności i aktywność wibracji,
• mówiący zegar - to jedna z bardziej ekscytujących funkcji AlarmDroida; po jej włączeniu możemy szczegółowo skonfigurować wiadomość, którą mamy w czasie pobudki usłyszeć; wymagane może być jednak pobranie dodatkowych plików, zależnie od wybranego języka; język polski jest dostępny, ale wymagany jest polski moduł funkcji zamiany tekstu na mowę, aby był obsługiwany,
• wzrost głośności - przedział czasu (w minutach i sekundach), podczas którego zwiększać ma się głośność alarmu,
• przeszkody - jeżeli mamy poważne problemy ze wstawaniem, wówczas ustawić można sobie np. przymus rozwiązania zadania matematycznego.

Aplikacja pozwala zarówno na szybkie ustawienie pory budzenia, jak i na szczegółowe skonfigurowanie wszystkich powyższych parametrów. Do jej minusów można zaliczyć nie za ładny wygląd (również widżetu), ale nie jest to aż tak ważne w ostatecznym rozrachunku.

Ograniczenia!
Korzystanie z "mówiącego zegara" w języku polskim wymaga posiadania polskiego modułu funkcji zamiany tekstu na mowę. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro, likwidująca reklamy, kosztuje 6,23 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
AlarmDroidAlarmDroid dla Android
2014-09-23

Ilość pobrań: 101 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
AlarmDroid