w
googluj
pl

FatSecret


ico
FatSecret jest aplikacją mobilną wydaną m.in. na urządzenia z systemem operacyjnym Android, która posłuży jako funkcjonalny i rozbudowany licznik kalorii, informator o wartościach odżywczych spożywanego pokarmu (mamy nawet dostęp do produktów oferowanych przez poszczególne polskie marki oraz sieci handlowe), narzędzie do monitorowania posiłków, wysiłku fizycznego i wagi (udostępnia się nam specjalne dzienniki żywności i ćwiczeń) i skaner kodów kreskowych (z możliwością ręcznego wprowadzania kodu kreskowego).

Aplikacja oferuje więc dużo - jest do tego całkowicie darmowa i umożliwia użytkownikowi korzystanie z niej nawet bez zakładania konta! Brak konta oznacza oczywiście np. brak możliwości synchronizacji danych między urządzeniami. Jeżeli jednak jesteśmy już posiadaczami konta (w witrynie Fatsecret.com), wystarczy się w aplikacji mobilnej zalogować, by mieć dostęp do swojego profilu. Jak przebiega konfiguracja nowego profilu? Jest wymagana dla nowych użytkowników; musimy w końcu podać informacje istotne dla celów naszej diety. A polega to wszystko na podaniu swojej płci oraz preferowanej jednostki miar, wagi aktualnej i wagi docelowej, wzrostu, daty urodzenia, a także poziomu aktywności fizycznej (wybieramy między siedzącym trybem życia, mało aktywnym, aktywnym bądź bardzo aktywnym) i celem komponowanej diety (przyrost wagi, wolny przyrost wagi, utrzymanie obecnej wagi, wolny spadek wagi, utrata wagi; domyślnie zaznaczana jest opcja odpowiadającą wcześniej podanej wadze docelowej); następnie wybieramy swój kraj. Na koniec podajemy adres e-mail, swoją nazwę użytkownika, hasło, gdy chcemy utworzyć konto online - albo pomijamy ten krok, gdy chcemy mieć profil dostępny wyłącznie w pamięci urządzenia.

Pod względem technicznym FatSecret stoi na bardzo wysokim poziomie. Aplikacja jest czytelna, przejrzysta i szybka. Z jej funkcji korzystamy poprzez szufladę nawigacyjną lub wprost z ekranu głównego, ekranu podsumowania naszych poczynań. Udostępnia się nam przy tym aż 11 motywów graficznych, a także rozbudowany widżet. Rozbudowanie to na pewno najważniejsza właściwość FatSecret. Jeśli chcemy kompleksowo podejść do swojej wagi, licząc kalorie spożywane i spalane, będziemy z aplikacji niezwykle zadowoleni. Ma tylko jeden subiektywny minus, który może być jednak dość poważny, zależnie od naszej diety; mianowicie: umożliwia się nam wprowadzanie co najwyżej 4 posiłków na dzień. Jedynym zaś minusem obiektywnym (choć, w pewnym sensie, też subiektywnym) jest to, że niektóre funkcje, jak dziennik ćwiczeń, potrzebują połączenia z internetem. Mimo wszystko i tak blisko tej aplikacji do doskonałości.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem fatsecret.com

Ograniczenia!
Dostęp do niektórych funkcji wymaga połączenia się z internetem. Korzystanie z funkcji synchronizacji dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
FatSecretFatSecret dla Android
2014-11-13

Ilość pobrań: 187 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (3)
FatSecret
avatararrow
~Rysiu z Klanu | 2016.01.19 01:04
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepszy program do liczenia kalorii.
FatSecret
avatararrow
~Hmmm | 2015.11.12 12:20
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak można usunąć konto z FatSecret?
FatSecret
avatararrow
~lucia | 2015.09.07 12:34
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Aplikacja jest dobra. Jedynym minusem jest to, że znalazłam po prostu lepszą.
FatSecret