w
googluj
pl

Monefy 1.9.1


ico
Monefy to przepiękny wizualnie menedżer finansów, który wydano na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Ale nie dość, że przepiękny, to jeszcze funkcjonalny, i to funkcjonalny wręcz do granic możliwości! Więc już teraz, na wstępie, polecamy Wam pobranie tej aplikacji, jeśli szukacie narzędzia do śledzenia osobistych wydatków i wpływów. Jeśli natomiast oczekujecie szczegółowego opisu Monefy - oto poniżej raport naszego wywiadu.

Ekran startowy tej aplikacji udostępnia nam widok na nasze wydatki i zarobki. Domyślnym widokiem jest widok na obecny miesiąc, lecz wysuwając szufladę nawigacyjną z lewej strony możemy wybrać widok na aktualny dzień, tydzień czy po prostu cały rok. Do tego mamy możliwość wyboru konkretnej daty. Prócz widoku na stan wydatków mamy jeszcze w tej szufladzie opcję wyboru rodzaju płatności, jakich dokonaliśmy. Mianowicie, wybór jest między gotówką a płatnościami kartą; domyślnie jednak mamy wgląd na saldo wedle widoku zbiorczego, tj. biorącego pod uwagę wszystkie nasze konta.

Aplikacja ma jeszcze jedną szufladę nawigacyjną - wysuwaną z prawej strony ekranu. Znajdziemy w niej funkcje umożliwiające zarządzanie: kategoriami wydatków (o tych kategoriach opowiemy dokładniej już za chwilę) oraz kontami (wspomniane konta, gotówkowe i związaną z kartami, jest domyślne, ale możemy je pod każdym względem dostosować do swoich potrzeb np. poprzez wybór ikony, nazwy konta, wartości salda). Na dole tej szuflady mamy z kolei dostęp do ustawień aplikacji, a w nich m.in. możliwość wyboru waluty i utworzenia kopii zapasowej wprowadzonych danych. Jest też opcja ochrony danych hasłem, ale należy ona już do wersji płatnej, Pro, choć można ją też odblokować poprzez zgodę na oglądanie reklam.

Opisaliśmy szuflady aplikacji, ale co mamy na najważniejszym, czyli na ekranie głównym? Jak powiedzieliśmy, jest to ekran naszego salda. Wokół centralnie położonego wykresu kołowego mamy ikony kategorii wydatków. Tymi kategoriami są np. mieszkanie/dom, żywność, telefon, odzież, samochód itd. Jeżeli byliśmy na zakupach i wydaliśmy 34,56 zł to wystarczy jedynie, po uruchomieniu Monefy, tapnąć w odpowiednią ikonę (spożywcza znajduje się już w lewym górnym rogu), by przejść do ekranu uzupełniania wydatku. Tam wpisujemy kwotę - i już, gotowe. (Jeśli zależy nam na precyzji, i zakupy zrobiliśmy wczoraj, ale zapomnieliśmy ich do aplikacji dodać, to mamy też opcję wyboru wczorajszej/innej daty). Następnie zostaniemy automatycznie przekierowani do ekranu głównego, który wskaże nam zaktualizowane saldo, w tym - wydatki rozłożone procentowo na wykresie kołowym. Dopowiedzmy, dla formalności, że mamy też funkcję dodawania, np. pensji.

Monefy jest po prostu wspaniałą aplikacją; banalnie prostą, piękną, funkcjonalną. Ma nawet widżet! Jeśli więc chcecie śledzić swoje wydatki i wpływy w sposób maksymalnie przejrzysty i bez komplikacji, to zainstalujcie Monefy, a nie pożałujecie.

Ograniczenia!
Wersja Pro kosztuje 7,56 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
MonefyMonefy dla Android
2018-11-02

Ilość pobrań: 48 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Monefy