w
googluj

Sleep Better Varies with device


ico
Sleep Better to kolejna aplikacja renomowanej (już) firmy Runtastic, działającej na polu fitnessu i tego, co jest/może być z tym związane. Producenci pochodzący z Austrii oferują nam przede wszystkim doskonałą aplikację do monitorowania biegania, ale też narzędzia do mierzenia postępów w robieniu pompek czy przysiadów, licznik kroków (pedometr), stoper czy nawet odtwarzacz muzyczny. Tym razem jednak przyjrzymy się wspomnianemu Sleep Better, czyli programowi, który monitorował będzie nasz... sen. To być może temat zbyt odległy od aktywności fizycznej, ale po chwili zastanowienia się musimy jednak dojść do wniosku, że dobry sen to kluczowy czynnik wpływający na nasze dobre samopoczucie, jak i siły w ciągu dnia - a jeśli w ciągu dnia, to również i podczas np. biegania czy sesji na siłowni (nie mówiąc o wykonywaniu pracy!). Mottem Sleep Better jest zresztą: "Bo wspaniałe noce prowadzą do wspaniałych dni". Aplikacja dostępna jest m.in. na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android.

Program zasadniczo pozwala nam śledzić statystyki snu, a w rezultacie ma poprawiać nawyki z tym związane, jak i sprawiać, że po przebudzeniu będziemy się czuli lepiej - lepiej, czyli wypoczęci. Wedle założeń, Sleep Better monitorował będzie fazy naszego snu i obudzi nas wtedy, gdy będzie to dla nas najkorzystniejsze, czyli w granicach czasu określonego przez nas; urządzenie z aplikacją wystarczy położyć przy poduszce. Nie jest to idea odkrywcza i tego typu aplikacje mamy już dostępne. Oznacza to, że najlepiej sprawdzić działanie programu na własnym przykładzie.

Aplikacja ma brzydką ikonę, ale wygląd jej interfejsu robi wrażenie - jest nowoczesny pod każdym względem. Ekran główny wskazuje porę budzenia, lecz znajdują się na niej też ikony różnych wydarzeń, które mogą wpłynąć negatywnie na nasz sen; są to m.in. stresujący dzień, późny posiłek, kawa, alkohol. Nie mamy jednak w wersji darmowej informacji o tym, co dokładnie oznacza ich wybór. Po tapnięciu w rozpoczęcie musimy jeszcze poczekać chwilę na skalibrowanie urządzenia. Warto również przed snem podłączyć urządzenie do ładowarki, jako że wykorzystuje ona dużo energii baterii. Ekran "snu" pozwala nam oceniać sny i dodawać o nich notatki, dysponujemy latarką (wystarczy jedno tapnięcie), zaś przeciągnięciem zatrzymujemy działanie budzika. Program udostępnia 5 darmowych dźwięków budzika; pozostałe 31 można w wersji bezpłatnej jedynie przesłuchać. Aplikacja daje nam wzgląd w dziennik snu i jego statystki.

Na koniec: pamiętajmy, że z aplikacji można korzystać bez zakładania konta. Na ekranie logowania trzeba wybrać opcję "Przypomnij mi później"; znajduje się ona na samym dole, a mówimy o tym, bo ekran tak zaprojektowano, że tej funkcji możemy nie dostrzec.

Ograniczenia!
Możliwe jest podłączenie aplikacji do istniejącego konta Runtastic bądź zalogowanie się do niej przez Google+, Facebooka czy adres e-mail. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro kosztuje 7,99 zł i likwiduje reklamy oraz odblokowuje szereg dodatkowych funkcji.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Sleep BetterSleep Better dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 62 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Sleep Better