w
googluj

Noisely 1.1


ico
Noisely jest ekstremalnie prostą aplikacją mobilną, dostępną na urządzenia z systemem operacyjnym Android, która służy do generowania ambientowych dźwięków, tzn. dźwięków otoczenia. Najczęściej w tego typu wypadkach chodzi przede wszystkim i wyłącznie o dźwięki samej natury i Noisely nie jest od tego wyjątkiem. Opiszemy tu najpierw właściwość samych dźwięki otoczenia, a potem przejdziemy do opisu ich wykorzystania w aplikacji.

Po co dźwięki otoczenia w ogóle słuchać? Generalnie rzecz biorąc mamy 2 rodzaje dźwięków. Pierwsze dźwięki są fabularne, drugie nie są fabularne. Do pierwszej grupy zaliczyć można całą muzykę w tradycyjnym jej znaczeniu, ale też wszelkie rozmowy, jak i audycje radiowe czy telewizyjne. Charakteryzują się one tym, że coś się w nich dzieje; są one o czymś. To sprawia, że prawie każda rozrywka związana jest z dźwiękiem: łatwiej jest się od bieżących problemów oderwać czy - biorąc pod uwagę samo słowo "rozrywka" - po prostu rozerwać. Jednakże tego typu dźwięki są jednocześnie wrogiem każdej aktywności, która polega na nauce (czytaniu, studiowaniu, myśleniu) czy choćby uspokojeniu się; spaniu. Krótko mówiąc, przeszkadzają należytej koncentracji. Nauka domaga się skupienia, a umysł "domyślnie" podąża za tym, co od razu ma jakiś "sens" - a więc za dźwiękami fabularnymi. Dzieje się tak bez względu na to, czy tego chcemy, czy nie; coś czytamy, a jednak dobiegająca do naszych uszu reklama telewizyjna z drugiego pokoju sprawia, że jesteśmy "tu i tam" - zwłaszcza zaś, niestety, "tam". W związku z tym umysł potrzebuje czegoś, co nie będzie go odrywać; ani rozrywać. I właśnie dlatego tak wspaniałe, tak cudowne i tak fenomenalne są najzwyklejsze dźwięki natury: nie mają one żadnej fabuły, są jakby losowe, więc nam nie przeszkadzają, a w dodatku koją, bo pochodzą, jak zresztą sama ich nazwa wskazuje, z natury.

Noisely jest odtwarzaczem następujących dźwięków: ogniska (uściślając: palącego się drewna), ulewy, burzy, deszczu z burzą, potoku, wiatru; dźwięków dochodzących z ogrodu (śpiewów ptaków), nocnych (świerszcze) czy typowych dla nadbrzeża (fal morskich). Program charakteryzuje się tym, że po jego uruchomieniu wystarczy jedno tapnięcie w ikonę reprezentującą dany typ dźwięków, by odtwarzanie się rozpoczęło. Noisely jest jednak generatorem i oznacza to, że możemy odtwarzać kilka dźwięków na raz - wystarczą tapnięcia w odpowiednie ikony. Dźwięki natury, jak powiedziano, mogą być pomocne przy próbie uśnięcia, w tym zaś względzie aplikację wyposażono w funkcję samoczynnego wyłączania się o określonej przez nas porze. Przykładowo, jeśli jest 23:34, to możemy ustawić sobie wyłączenie na 00:30; gdyby dźwięki włączone były cały czas, to mogłyby nas obudzić w fazie lekkiego snu, a to zniweczyłoby cały efekt. Prócz tego Noisely nic więcej nam nie oferuje. (Nie licząc tego, że każde przejście do jego interfejsu oznacza zmianę koloru jego tła). A czy więcej potrzeba? Program jest darmowy i bez reklam, i błyskawiczny - więc nie trzeba. Jest świetny, by choć wypróbować "działanie" dźwięków natury. Jeśli zaś potrzebujemy więcej tego typu dźwięków, to znajdziemy podobne aplikacje; też darmowe itd. Jeśli zaś uwielbimy dźwięki natury - to za kilka zł można kupić w Muzyce Google czy innym sklepie MP3 doskonałe, wysokiej jakości, całe albumy np. z falami oceanu.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
NoiselyNoisely dla Android
2014-12-14

Ilość pobrań: 18 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Noisely