w
googluj

Look & Cook 20.1


ico
Look & Cook to aplikacja kulinarna dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android. Posiadanie jej "to jak posiadanie swojego własnego prywatnego szefa kuchni", twierdzą jej producenci. W praktyce oznacza to, że będziemy mieć nowoczesny dostęp do 52 precyzyjnie, krok po kroku, przedstawionych przepisów kulinarnych; każdy krok okraszono efektownym zdjęciem. Jednocześnie każdy przepis - ich autorem jest profesjonalny kucharz, Meir Adoni z Izraela; można go znaleźć np. poprzez Google - wzbogacony jest o sekcję akcesoriów i gadżetów kuchennych, dostępnych w aplikacyjnym sklepie. To wszystko brzmi może i pięknie... ale zbyt pięknie: wersja darmowa, którą niżej opiszemy, udostępnia 26 przepisów; interfejs, a więc i przepisy, są w języku angielskim (inne dostępne: hebrajski, francuski); w związku z tym i wspomniana sekcja zakupowa już na starcie może być przekreślona przez polskiego użytkownika. Niemniej - przyjrzyjmy się tej aplikacji.

Program już w swojej nazwie stawia na "patrzenie" i "gotowanie", co oznacza, że musimy chcieć "jeść wzrokiem". I rzeczywiście, zaraz po jego pierwszym uruchomieniu możemy być pod wrażeniem zdjęć dań; wyświetlane są zresztą na cały ekran. Wrażenie robi również nowoczesne wykonanie aplikacji. Na ekranie startowym udostępnia się nam pierwszy z serii przepisów. Do kolejnych przechodzi się gestami w prawo/lewo. Przyciskiem możemy przejść do widoku na rodzaje potraw. Dostępne zaraz na starcie to tzw. "codzienne" (czyli na każdą okazję), kolejne to m.in. śniadania, dania piknikowe, na spotkania z kumplami, na romantyczne okazje czy wegańskie. W sumie jest ich 8, a przepisów, jak wspomniano, 52 - o tym zaś, które konkretnie są darmowe, a które płatne, dowiemy się po ich wybraniu.

Po przejściu do (darmowego) przepisu również korzystamy z gestów - przesuwając ekrany w lewo, czyli przechodząc pod względem treści w prawo, przejdziemy przez rozdziały "look", "cook" i "tools", czyli:
• obrazków z przygotowania (wraz z informacją ogólną o czasie przygotowania dania i dla ilu jest ono osób),
• dokładnego opisu przyrządzania "krok po kroku" (z tekstem i zdjęciami),
• informacji reklamowych (akcesoria, ceny).

Kwestia czysto techniczna: program działa w trybie horyzontalnym urządzenia, co zwykle oznacza, że lepiej z niej korzystać na tablecie, niż przy użyciu smartfona, i tak jest w wypadku Look & Cook. Natomiast co do oceny końcowej, to stwierdzić trzeba, że jest to aplikacja świetna pod względem formy, ale jej treść jest bardzo ekskluzywna. Co prawda w jednym z przepisów chodzi o zrobienie pizzy, ale cała otoczka - super-zdjęcia, mała liczba przepisów, a przede wszystkim duży sklep jako integralna część aplikacji - sprawia, że program skierowany jest do wąskiej grupy użytkowników.

Ograniczenia!
Dostęp do treści przepisów wymaga połączenia z internetem. Dostęp do wszystkich przepisów kosztuje 8,44 zł.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Look & CookLook & Cook dla Android
2014-12-24

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Look & Cook