w
googluj

Goal Tracker & Habit List 2.1.1


ico
Goal Tracker & Habit List to aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, dzięki której zmienimy swoje nawyki na lepsze, osiągniemy zamierzone cele oraz wytrwamy w postanowieniach. Niemożliwe? Możliwe, gdy oprócz posiadania samych postanowień zaopatrzymy się też w narzędzie, które obiektywnie pokaże - czarno na białym - jak ich wypełnianie nam idzie. Bo nie warto ufać sobie i swojemu mniemaniu. Lepiej zaufać konsekwentnie prowadzonemu dziennikowi sukcesów i porażek. Najlepiej z kolei prowadzić taki dziennik na tle kalendarza. Zmiana nawyku polega bowiem, wedle różnych źródeł, na wytrwałości przez 30-60 dni. Opisywana aplikacja pozwala zaś na opisywanie kolejnych dni jako sukcesów i porażek w formie (odpowiednio) niebieskich haczyków i czerwonych krzyżyków. W rezultacie wytrwałości będziemy widzieć długi łańcuch haczyków. Celem będzie nie zerwanie tego łańcucha; za wszelką cenę. To, że zobaczymy na ekranie i uświadomimy sobie, że za nami choćby kilka dni-sukcesów, doda pewności, że i dzisiaj możemy wytrwać. A o to w tym wszystkim przecież chodzi: aby wytrwać tylko ten jeden, jedyny dzień. Dzisiejszy.

Racja - z tego typu metody można korzystać przy użyciu papierowego kalendarza, lecz posiadanie specjalistycznej aplikacji pozwoli nam na o wiele więcej. Zacznijmy od automatyzacji. Przede wszystkim będziemy wiedzieć, jaki jest nasz aktualny rekord, czyli dni-sukcesów. Jednocześnie możemy śledzić wiele nawyków na raz i to od razu z poziomu ekranu startowego. Przy nazwie nawyku mamy liczbę dni-sukcesów w odniesieniu do wszystkich dni, a do tego typ nawyku (możemy prowadzić nawyk dzienny, tygodniowy, miesięczny, roczny) oraz gwiazdkę, której zaznaczenie dodaje nawyk do ulubionych i przenosi go na samą górę listy wszystkich nawyków. Dostępnych mamy wiele rodzajów automatycznego sortowania: wedle daty utworzenia, nazwy czy po prostu wedle najlepszego rekordu. Rozwój nawyków obserwujemy na tle 7 dni (aktualnego tygodnia), lecz mamy możliwość przejścia do ekranu szczegółów wybranego nawyku i poznać rozkład sukcesów i porażek w odniesieniu do całego aktualnego miesiąca czy poprzednich. Sukces oznaczamy na ekranie startowym bądź szczegółów w taki sam sposób: tapnięciem; drugie tapnięcie w dany dzień oznacza porażkę, a trzecie - pusty dzień (sytuacja wyjściowa). Każdy nawyk może być powiązany z alertem. Swoje wyniki możemy wyeksportować do pamięci urządzenia (będą w katalogu Goal Tracker Habit Streak), jak i zaimportować. Program wyposażono też w widżet, który zawiera listę najważniejszych informacji (np. rekordy) w formie przewijanej.

Aplikacja jest szybka, prosta, łatwa w obsłudze i dopracowana. W swojej kategorii jest niewątpliwie jedną z najlepszych. Jeśli smartfon służyć może dobrej sprawie, to taką jest sprawa wyrabiania w sobie dobrych/lepszych/najlepszych nawyków, dlatego każdemu użytkownikowi proponujemy przetestowanie Goal Trackera choćby przez tydzień; choćby w odniesieniu do prostego nawyku. Na pewno nie będzie to czas stracony, czego nie można powiedzieć w odniesieniu do wielu innych aplikacji, zwłaszcza gier, zwanych nierzadko "zabijaczami" czasu. Tworzenie nowego nawyku też jest, co prawda, jak gra, bo chodzi o pobijanie rekordów - ale w taką grę warto grać przez całe życie, bo przy okazji zyskujemy wymierne efekty: (zależnie od nawyku) dobre zdrowie, rozwój talentu, pieniądze.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Goal Tracker & Habit ListGoal Tracker & Habit List dla Android
2018-10-12

Ilość pobrań: 16 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Goal Tracker & Habit List