w
googluj

Habit Streak Plan 20.1


ico
Habit Streak Plan to aplikacja dostępna na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android, dzięki której łatwiej osiągniemy wyznaczone cele. Masz jakieś postanowienie? Chcesz rzucić papierosy, zrezygnować z Facebooka, nie używać cukru ani soli, biegać? Bez względu na to, jaka jest waga Twojego postanowienia, to i tak przyda Ci się narzędzie do mierzenia postępów w budowaniu nawyku na tymże postanowieniu bazującego, i takim jest Habit Streak Plan. Żadnego nawyku nie da się zmienić z dnia na dzień, a wytworzenie w sobie nowego (czyli zmiana starego) to dzieło tylko i wyłącznie serii zwycięskich dni. Zwykle potrzeba miesiąca, 2 miesięcy, a w wypadku poważnych uzależnień - nawet lat, ale wszystko możemy w sobie zmienić.

Największa zaleta tej akurat aplikacji? Dzięki niej będziemy mogli każdego nowego dnia zaznaczać, czy dane postanowienie udało nam się wczoraj wypełnić, czy też nie. Kluczową wobec tego funkcją programu jest to, że możemy utworzyć alert; jest on cichy (nie określamy dźwięku alarmu). Jeśli zwykle budzimy się o godz. 7, to po ustawieniu alertu aplikacji np. na 7:15 pozwoli nam szybko odpowiedzieć na pytanie, jak nam wczoraj poszło budowanie nawyku. Nie musimy więc pamiętać o tym, by otwierać program - chyba, że w celu przypomnienia sobie, nauczenia się na pamięć, tego, co chcemy osiągnąć.

Kolejną zaletą aplikacji jest to, że określamy pytanie, które jest/będzie nam samym zadawane. To być może drobnostka, ale sprawdza się w praktyce. Przykładowo, ogólną nazwą nawyku może być "Bieganie", zaś pytanie może być sformułowane następująco: "Czy biegałem przez 15 minut?". To psychologicznie ważne, bo to my jesteśmy autorami pytania i my na nie odpowiadamy. Jeśli dziś tworzymy pytanie i jutro na nie nie odpowiemy twierdząco, to brak harmonii między "ja" dzisiejszym, które odpowiada, a "ja" wczorajszym, które pyta, sprawi, że odczujemy lekki wstyd. Dobra wiadomość jest taka, że jest to wstyd mobilizujący, bo jeśli wczoraj się nie udało, to dziś po takim wstydzie powiemy sobie "Uda się!". Oczywiście: o tyle, o ile dobrze wykonaliśmy wcześniej pracę związaną z odkryciem w sobie jakiegoś deficytu, czyli - mówiąc prościej - o ile nasze postanowienie jest realne w naszej konkretnej sytuacji. Jeśli 15 minut to za dużo, bo w ogóle nie biegamy, to wystarczy biegać dosłownie przez 1 minutę dziennie, by po miesiącu zadziwić samego siebie, że się przebiegło, nawet bez zatrzymywania, 10 kilometrów. Prawdziwym i głębszym celem budowania nawyku jest więc nie tyle osiągnięcie sukcesu w kontekście tego nawyku, ale w szerszym kontekście - poprawiania się, podnoszenia sobie poprzeczki.

W kwestii użyteczności aplikacji, oferuje ona w edytorze dodawania nowego nawyku kilkanaście przykładowych; to ciekawy, inspirujący zbiór postanowień. Producent daje instrukcję obsługi oraz zarys filozofii tworzenia nawyku, jak i różne ciekawostki. Pozwala się nam ręcznie poprawić dane nawyków; można prowadzić dziennik do 5 postanowień/nawyków jednocześnie, ale jest też archiwum na przeszłe, ukończone. Całość jest prościutka w obsłudze, a co najważniejsze: dopracowana. Powtórzmy na koniec jej treść: w aplikacji zadajemy sobie pytania odnośnie postanowień, zaś możliwe jest powiązanie tego z alertem, który uaktywnia się następnego dnia, a nam pozwala za jednym zamachem zatwierdzić wybrane/wszystkie postanowienia, jako rzeczywiście wykonane; w rezultacie tworzą się serie prowadzące do tego, że będziemy... (dokończmy sami!).

Ograniczenia!
Możliwe jest jednoczesne prowadzenie dziennika co najwyżej 5 nawyków. Wersja Pro nie ma tego ograniczenia, ma inny (nowocześniejszy) interfejs, a kosztuje 9,99 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Habit Streak PlanHabit Streak Plan dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Habit Streak Plan