w
googluj

Heart Rate Plus 2.5.2


ico
Heart Rate Plus jest aplikacją dostępną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która pozwoli Ci zmierzyć puls. Tak - Twój własny puls. Tak - Twoim własnym urządzeniem z Androidem. Nie - to nie żart.

Wydano już całkiem sporo tego typu narzędzi w Google Play. Ich działanie opiera się na tej samej, bardzo prostej zasadzie. Użytkownik musi tylko położyć palec na obiektywie kamery (tak, aby "oko" aparatu fotograficznego zostało zasłonięte) i poczekać kilkanaście sekund. Zwykle rozpoczęcie pomiaru pulsu zaczyna się od tego, że aplikacja włącza w urządzeniu lampę błyskową. Jest to znak, że możemy już położyć palec na obiektywie - nie za lekko, nie za mocno. Następnie aplikacja zaczyna analizować barwę obrazu. Włączona lampa błyskowa wzmacnia zmiany w natężeniu światła, tzn. sprawia, że aplikacja łatwiej rozróżnia różne stopnie jasności (czy raczej: ciemności) obrazu. Jeśli bowiem zasłoniliśmy obiektyw, wówczas jedyną zmienną staje się natężenie światła, a ono z kolei wynika z krążenia krwi w palcu - przepływająca krew na moment przyciemnia obraz. Dlatego ważne jest, by nacisk palca na obiektyw był jednostajny. W pewnym momencie możemy nawet zacząć odczuwać to krążenie krwi w palcu, choć nie musimy; najważniejsze, by krążenie wyczuła aplikacja. Reasumując, tego typu pulsometry analizują kontrast - zmiany między jasnością a ciemnością. Z oczywistych względów analiza nie opiera się na dotyku. Należy w związku z tym pamiętać, że nawet najdokładniejszy pomiar aplikacji mobilnej nie zastąpi pomiaru przeprowadzonego przez wyspecjalizowane urządzenie.

Każda, z najbardziej znanych aplikacji-pulsometrów, może jednak pochwalić się tym, że jej pomiary są dokładne. Heart Rate Plus zalicza się do tego grona. Co jednak wyróżnia to narzędzie na tle konkurencji i sprawia, że to właśnie ono jest przez nas najbardziej polecane, to to, że jest najbardziej funkcjonalne i przyjazne dla użytkownika. Po pierwsze, po tapnięciu w ikonę zainstalowanej aplikacji nie musimy przechodzić przez jakieś reklamy wersji Pro czy czytać zalety tworzenia jakiegoś konta. Od razu mamy przed sobą właściwy interfejs, a w nim krótką instrukcję obsługi, ekran pomiaru oraz historię pomiarów. Po drugie, wspomniana historia pomiarów nie jest limitowana. Możemy przeprowadzać i przechowywać tyle pomiarów, ile tylko chcemy. Do tego dodajmy, że aplikacja oparta jest na motywie Holo i pozwala dodawać notatki do przeprowadzonych "badań". Nie jest jednak super-idealna: do ideału brakuje przede wszystkim możliwości wyeksportowania pomiarów np. do pamięci urządzenia. Jeśli odinstalujemy aplikację, nasze pomiary zostaną już na zawsze usunięte.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Heart Rate PlusHeart Rate Plus dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 106 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Heart Rate Plus