w
googluj
pl

Kuchnia i Kropka! 1.0.6


ico
"Kuchnia i Kropka!" to nazwa dodatku kulinarnego tygodnika telewizyjnego "Kropka TV", dystrybuowanego w sieci sklepów Biedronka. Ma swoją własną aplikację internetową (Kropkatv.pl/kuchnia), która umożliwia dodawanie własnych przepisów ze zdjęciami, jak i komentowanie i ocenianie przepisów innych użytkowników. W wersji mobilnej, w wypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android, mamy do czynienia z niezależnymi aplikacjami. Aplikacja Kropka TV udostępnia nam aktualny program telewizyjny blisko 100 najpopularniejszych stacji, natomiast Kuchnia i Kropka! koncentruje się oczywiście na przepisach kulinarnych. Tak naprawdę, nie ma znaczenia to, czy kupujemy ten tygodnik, czy nie - jeśli tylko jesteśmy zainteresowani poznaniem "polskiej" aplikacji kulinarnej, wówczas Kuchnia i Kropka! powinna wylądować w naszym systemie, choć musimy być świadomi pewnej jej niedoskonałości...

Baza przepisów znajdująca się w serwisie WWW robi wrażenie. Jest ich kilka tysięcy i podzielono je na proste kategorie: zupy, dania, mięsa, owoce, ryby, warzywa, desery, przekąski, napoje, sosy. Niestety, pierwsze wrażenie po uruchomieniu aplikacji mobilnej jest odmienne: choć ekran główny podzielono na 10 tych samych kategorii, to liczba dostępnych w nich przepisów jest zadziwiająco skromna. Przykładowo, po przejściu do serwisu internetowego liczba deserów przekracza 2 tys., podczas gdy aplikacja dla Androida ma ich niecałe... 20. To szokująco mało. Należy jednak pamiętać, że aplikacja mobilna cały czas pobiera przepisy (jeśli jesteśmy online). Dzieje się to jednak w tle i o niczym nie jesteśmy informowani. Baza przepisów w aplikacji powiększa się powoli, a nawet bardzo powoli. Powracając do deserów: po kilku minutach obserwowania ekranu głównego, liczba dostępnych przepisów w tej kategorii wzrosła do ponad 50. (Kolejne minuty przynosiły kolejne przepisy w podobnym tempie).

Nie licząc tej wady, aplikacja jest wspaniała. Skupiono się w niej tylko i wyłącznie na przepisach i nie ma w niej niczego, co by z przepisami nie było związane. Ma wyszukiwarkę i pozwala dodawać przepisy do ulubionych - co istotne, nawet bez zakładania konta! (Aplikacja posiada opcję rejestracji użytkownika). Po wybraniu kategorii przepisów zobaczymy listę konkretnych przepisów ze zdjęciami; listę można sortować wedle ocen czy popularności. Z kolei po wybraniu danego przepisu, będziemy mogli dodać/usunąć go z ulubionych; poznać składniki i sposób przyrządzenia; komentarze i oceny (ostatnie 2 funkcje wyłącznie dla zalogowanych użytkowników). Wszystko jest więc proste, przejrzyste i... tylko tego jednego szkoda, że producent aplikacji w dziwny sposób podszedł do powiększania bazy danych.

Uwaga!
Początkowo liczba przepisów jest bardzo mała, ale należy poczekać na ich pobranie. Odbywa się to powoli i w tle, o niczym nie jesteśmy powiadamiani. Aplikacja internetowa dostępna jest na stronie http://www.kropkatv.pl/kuchnia

Ograniczenia!
Dostęp do internetu jest wymagany, by pobrać przepisy. Możliwe jest założenie konta poprzez adres e-mail; zarejestrowany użytkownik może np. oceniać przepisy.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Kuchnia i Kropka!Kuchnia i Kropka! dla Android
2015-03-11

Ilość pobrań: 26 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Kuchnia i Kropka!