w
googluj
pl

Domowa Apteczka 0.0.12


ico
Domowa Apteczka jest aplikacją mobilną wydaną dla platformy Android, która umożliwi nam zarządzanie listą leków posiadanych w domu. Program wyposażono w podstawowe funkcje "menedżerskie", tzn. można dodawać, edytować i usuwać leki. Ma też własny skaner kodów kreskowych i również tą drogą umożliwia wprowadzanie medykamentów do bazy danych lub sprawdzenie czy danego leku czasem się już nie posiada.

Dzięki tej aplikacji można jednak przede wszystkim z łatwością przeglądać dostępne w apteczce leki korzystając z tagów, czyli własnych, osobistych oznaczeń. Tym sposobem można sobie np. zaznaczyć, kto zażywa lek (np. "Marta") lub jakie, ogólnie, jest przeznaczenie leku (np. "grypa"). Program ma jeszcze inne filtry. "Termin ważności" - to filtr aplikacji, w którym odnajdziemy leki, których termin ważności mija w obecnym miesiącu. "Termin od otwarcia" - to z kolei leki, których termin przydatności mija za 4 dni lub mniej od otwarcia. Osobny dział mają też leki przeterminowane.

Interfejs programu podzielony jest na 3 części. W pierwszej - "Start" - mamy dostęp do wyżej omówionych filtrów, zdefiniowanych przez nas tagów, a także funkcji skanera kodów kreskowych ("Wyszukaj lek!"). W drugiej zakładce - "Moje leki" - mamy możliwość ręcznego wprowadzenia informacji o posiadanych lekach. Nie jest to jedyny sposób, ponieważ również z poziomu danego filtra można dodać nowy lek. Niemniej druga zakładka wyświetla od razu wszystkie medykamenty. Ręczne wprowadzanie polega na uzupełnianiu formularza składającego się z kilku pól. Podajemy: nazwę, kod EAN, datę ważności w odniesieniu do miesiąca oraz roku, datę ważności po otwarciu. Ponadto można dodać dowolną notatkę, jak i oznaczyć (otagować) lek. Objaśnijmy tu kilka kwestii: 1) kod EAN to po prostu cyfry kodu kreskowego; 2) jeśli chodzi o datę ważności leku, to musimy ją podać nawet po zeskanowaniu kodu; 3) jeżeli dany lek jest dla nas anonimowy (nie jest to "witamina C"), wówczas naprawdę warto sporządzić sobie na jego temat notatkę; 4) gdy w przyszłości będziemy chcieli poprawić informacje o leku albo lek usunąć, należy przejść do ich listy i wykonać gest przesunięcia palcem po ekranie w lewo nad wybranym lekiem, aby wyświetliły się symboliczne ikony funkcji usunięcia i edycji.

Program należy ocenić wysoko. Pod względem technicznym, producent postawił na prostotę, przejrzystość i funkcjonalność. Wystarczą dwa tapnięcia po uruchomieniu Domowej Apteczki, aby móc przejrzeć szczegóły żądanego leku. Aplikacja posiada wiele zalet, choć można w niej dostrzec potencjał na więcej: brak jest opcji backupu danych (choćby do zwykłego pliku tekstowego), brak jest opcji synchronizacji stanu apteczki między urządzeniami (domowa apteczka jest w końcu dzielona między domownikami), brak jest wersji Pro (aby móc nie oglądać reklam czy wesprzeć autora). Jest to, niemniej, typowa aplikacja rozwojowa, a ten typ potrzebuje cierpliwości oraz wyrozumiałości ze strony nas, użytkowników Androida. Wypełniana jest tu pewna kolejna nisza na rynku "polskich" aplikacji dla Androida i całkiem realne, że ta właśnie - wypełni ją całkowicie.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
Domowa ApteczkaDomowa Apteczka dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 32 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Domowa Apteczka